آتش سوزی جنگل های اندیمشک در مناطق سخت گذر کوهستانی بود

به گزارش تور اروپا ارزان، پیمان جهانگیری در گفت وگو با خبرنگاران با تائید خبر آتش سوزی جنگل های بخش الوار گرمسیری اندیمشک بیان کرد: پس از اطلاع از آتش سوزی نیروهای امدادی برای اطفای حریق به محل آتش سوزی اعزام شدند.

آتش سوزی جنگل های اندیمشک در مناطق سخت گذر کوهستانی بود

وی با بیان اینکه محدوده سخت گذر در بخش الوار گرمسیری متاسفانه دچار حریق شد، اضافه نمود: جنگل های بلغه، پس خور و مناطق حومه متاسفانه درگیر آتش سوزی شدند که با کوشش نیروهای اعزامی و علاقه مندان به طبیعت شعله های آتش فروکش کرد.

فرماندار اندیمشک با اشاره به جدال نیروهای منابع طبیعی، شهروندان منطقه و علاقه مندان به محیط زیست در مهار آتش سوزی جنگل های اندیمشک، توضیح داد: برنامه ریزی و کوشش ها موفق آمیز بوده و شعله های آتش مهار و حریق خاموش شد، اما به دلیل نگرانی از احتمال وقوع حریق مجدد با توجه به گرمای هوا نیروها در محل حضور دارند.

وی گفت: یکی از چالش های مهم در ارتباط با اطفای حریق در جنگل های منطقه الوار گرمسیری اندیمشک سختی گذر و کوهستانی بودن منطقه محسوب گردیده که با کوشش و برنامه ریزی انجام گردیده نیروهای اعزامی توانستند شعله های حریق را مهار نمایند.

به گزارش تور اروپا ارزان، 80 هزار هکتار جنگل در شهرستان اندیمشک وجود دارد که بیش از یک هزار هکتار از اراضی آن در سال های گذشته دچار حریق گردیده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 128

به "آتش سوزی جنگل های اندیمشک در مناطق سخت گذر کوهستانی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی جنگل های اندیمشک در مناطق سخت گذر کوهستانی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید