احتمال ابتلای دوباره به کرونا کم است

به گزارش تور اروپا ارزان، معین نیست که حافظه سیستم ایمنی بدن تا چه مدت ویروس کرونا را حفظ می نماید، اما نوسنویگ برآورد نموده که سیستم ایمنی بدن برای سال ها قدرت محافظتی ایجاد می نماید.

احتمال ابتلای دوباره به کرونا کم است

دانشمندان دریافتند افرادی که پس از ابتلا ویروس کرونا بهبود می یابند در صورت مواجهه مجدد با این ویروس، دفاع سریع تر و موثرتری دارند. به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، محققان دانشگاه راکفلر در شهر نیویورک اظهار داشتند که سیستم ایمنی بدن نه تنها ویروس را به خاطر می آورد، بلکه پس از بهبودی نیز پادتن های با کیفیتی فراوری می نماید.

بر اساس این مطالعه، سیستم ایمنی بدن، خود را برای آغاز یک حمله سریع و قدرتمند در پاسخ به ویروس جدید آماده می نماید. مایکل نوسنویگ، رئیس ایمونولوژی مولکولی دانشگاه و محقق ارشد معتقد است که این خبر بسیار خوبی است.

نوسنویگ می افزاید: انتظارات نشان می دهد که در موارد زیادی، افراد قادر به فراوری سریع پادتن و مقابله با عفونت هستند. تعیین نیست که حافظه سیستم ایمنی بدن تا چه مدت ویروس کرونا را حفظ می نماید، اما نوسنویگ برآورد نموده که سیستم ایمنی بدن برای سال ها قدرت محافظتی ایجاد می نماید.

این یافته جدید حاکی از آن است که تعداد افرادی که بیش از یک بار کم به ویروس کرونا مبتلا می شوند کم است. ویروس کرونا تا کنون بیش از 49 میلیون نفر را در جهان مبتلا نموده و بیش از یک میلیون و 240 هزار نفر بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

حدود 32 میلیون و 500 هزار نفر هم پس از ابتلا به ویروس بهبود یافته اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1107

به "احتمال ابتلای دوباره به کرونا کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ابتلای دوباره به کرونا کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید