اشتباه دریافت نیروهای ویژه آلمانی با تروریستها در پی ایجاد سردرگمی در آریزونا

به گزارش تور اروپا ارزان، آن طور که فاش شده سربازان نیروی ویژه آلمانی در یک ماموریت آموزشی در آمریکا تقریبا موجب یک جنجال دیپلماتیک در اوایل ماه جاری میلادی شدند.

اشتباه دریافت نیروهای ویژه آلمانی با تروریستها در پی ایجاد سردرگمی در آریزونا

به نقل از نشریه تلگراف، تاکید این واحد آلمانی بر مخفی کاری زمانی که یک بیمارستان محلی با اف.بی.آی از بابت نگرانی از امکان برنامه ریزی یک حمله تروریستی از سوی افراطگران تماس گرفت، به طرز بدی اشتباه پیش رفت.

فرماندهای نیروهای ویژه آلمان KSK به طور مرتب به اجرای ماموریت تمرین سقوط آزاد با چتر در شهر کوچک الوی ایالت آریزونا در سمت جنوب فینیکس از بابت شرایط آب و هوایی شفاف می پردازد.

این تمرین با موافقت مقام های آمریکایی اجرا شده و ارتش آلمان چند ویدیو از تمرینهای سالهای گذشته را در رسانه های اجتماعی منتشر کرده است.

اما این حقیقت که این تمرین یک ماموریت فوق محرمانه نیست، به نظر می رسد چندان از سوی دو سرباز نیروهای ویژه به طور کامل رعایت نشد. سربازان مذکور نزد یک بیمارستان محلی به منظور تحقیق درخصوص شرایط تاسیسات پزشکی برای زمانی که یک عضو این واحد مجروح شود، فرستاده شدند.

اما هنگامی که از آنها خواسته شد کارت شناسایی خود را نشان دهند آنها از این کار سر باز زده و به جایش دستورهای تحرک مربوط به ناتو را ارائه کردند که باعث هشدار کارمندان بیمارستان شد.

بیمارستان با اف.بی.آی تماس گرفت که آن هم با سفارت آلمان در واشنگتن تماس گرفت.

کل حادثه تبدیل به یک نمایش مضحک شد، زمانی که معین شد این نیروهای ویژه به حدی درگیر مخفی کاری شده اند که حتی به سفارت کشور خودشان نیز حضورشان در آمریکا را اطلاع نداده اند!

این سردرگمی بر اساس گزارشها بعد از انجام چند تماس تلفنی بین واشنگتن و برلین رفع شد.

یک سخنگوی ارتش آلمان گفت: در اوایل فوریه، دو سرباز آلمانی از یک بیمارستان آمریکایی درخصوص امکانات حمایتی مربوط به زمان وقوع جراحات مربوط به پرش سوال پرسیدند. این احتمالا موجب نگرانی در میان کارمندان بیمارستان شد همچنان که سربازان خودشان را با دستورهای ناتو که برای آنها ناآشنا بوده، معرفی کردند.

وی در ادامه گفت: معین شده که بیمارستان مقامهای امنیتی آمریکا را مطلع ساخت. نهایتا مساله از طریق سفارت آلمان حل شد.

جدیت این حادثه کمتر از حوادث دیگری مربوط به نیروی KSK در سالهای اخیر است.

این واحد بعد از معین شدن وجود حامیان راست افراطی در بین رده هایش در سال گذشته میلادی تا حدی منحل شد و حالا با اتهامات جدید در خصوص اینکه فرماندهانش چشمشان را به روی دزدیدن مهمات از سوی سربازان می بندد، روبرو شده است.

معین نشده آیا سربازان دخیل در حادثه آریزونا با برخورد انضباطی روبرو شده اند یا خیر. اما از جمله تبعات این مناقشه این است که نیروی KSK دستور پیدا کرده همه سفرهای آینده اش به آمریکا را نزد سفارت آلمان ثبت کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1334

به "اشتباه دریافت نیروهای ویژه آلمانی با تروریستها در پی ایجاد سردرگمی در آریزونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه دریافت نیروهای ویژه آلمانی با تروریستها در پی ایجاد سردرگمی در آریزونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید