افزایش قیمت ارز فرصتی طلایی برای صادرات محصولات کشاورزی است

به گزارش تور اروپا ارزان، کریم ذوالفقاری پیش از ظهر یکشنبه در سفر به شهرستان پیشوا و دیدار با حسین عباسی فرماندار این شهرستان طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان های دیگر نیازمند فرهنگ سازی است تا مردم نسبت به آن اقبال نشان دهند اما این فرهنگ در پیشوا حاکم بوده و رغبت لازم میان مردم نسبت به آن وجود دارد. مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه هر هکتار گلخانه برای 5 الی 10 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می نماید، اضافه کرد: استان تهران 25 الی 30 درصد گلخانه های کشور را در خود جای داده است و در این میان شهرستان پیشوا با حدود 1200 هکتار گلخانه، یک سوم از سه هزار هکتار گلخانه های استان تهران را داراست. ذوالفقاری وجود گلخانه های کشاورزی را فرصتی برای شهرستان پیشوا دانست و گفت: راه اندازی بارانداز صادراتی محصولات کشاورزی و فعال کردن تعاونی گلخانه داران با هدف فراهم سازی بستر صادرات، کوتاه کردن دست واسطه ها و ایجاد رونق اقتصادی در پیشوا ضروری است.

افزایش قیمت ارز فرصتی طلایی برای صادرات محصولات کشاورزی است

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه گلخانه سازی سبزی و صیفی در پیشوا تبدیل به یک فرهنگ گردیده است، بیان داشت: رونق پیشوا در کشاورزی است و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در یک پروسه 4 الی 5 ساله گلخانه های پیشوا را به دو برابر افزایش دهیم.

وی در ادامه اضافه کرد: افزایش قیمت ارز علیرغم مشکلات فراوان، یک فرصت برای گلخانه داران در بحث صادرات محصول است و اگر بتوانیم سیاستگذاری مناسبی داشته باشیم افزایش قیمت دلار یک فرصت طلایی برای بخش کشاورزی است؛ این فرصت نه برای کشاورزی در فضای باز بلکه برای کشاورزی در فضای گلخانه است تا بتوانیم محصولات را صادر کنیم. مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در حال حاضر نیز محصولات کشاورزی پیشوا صادر می گردد اما بخشی از سودی که باید به گلخانه دار برسد تا کار خود را توسعه دهد نصیب واسطه ها می گرددولذا در این زمینه راه اندازی یک واحد کارتن سازی را در کنار راه اندازی بارانداز صادراتی و فعال کردن تعاونی گلخانه داران در پیشوا ضروری است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 5 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 76

به "افزایش قیمت ارز فرصتی طلایی برای صادرات محصولات کشاورزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت ارز فرصتی طلایی برای صادرات محصولات کشاورزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید