الحشد الشعبی: ترامپ در خانه اش هم امنیت نخواهد داشت

به گزارش تور اروپا ارزان، دادگاه تحقیق الرصافه عراق پنجشنبه (روز گذشته) حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را صادر کرد.

الحشد الشعبی: ترامپ در خانه اش هم امنیت نخواهد داشت

سازمان الحشد الشعبی امروز آدینه در واکنش به این اقدام دادگاه عراقی، با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که از این حکم شجاعانه حمایت می نماید.

پایگاه خبری بغداد الیوم ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد: دست در دست قاضی شجاع حیدر عبدالکریم ناصر خواهیم داد تا نقش واقعی خود را که ضد نقض حاکمیت عراق و قصاص ناقضان آن است، ایفا نماید.

الحشد توضیح داد، عراق بخشی از شورای پلیس بین الملل است و این حکم قاضی عراق، اینترپل را ملزم خواهد نمود که با دولت عراق همکاری کند.

این سازمان عراقی خاطر نشان کرد، بر اساس این حکم، دیگر ترامپ تحت هیچ عنوانی نخواهد توانست وارد عراق گردد.

الحشد تأکید کرد، این شروع صدور اوامر قضایی علیه کسانی است که با طرف آمریکایی همکاری کردند... این پاسخ قضائی است. پاسخ بعدی، از داخل آمریکا خواهد بود؛ لذا ترامپ حتی در خانه اش هم در امنیت نخواهد بود.

قاضی ویژه دادگاه تحقیق الرصافه، که مسئولیت پرونده جنایت ترور شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی و همرزمانش به آن واگذار شده بود، روز گذشته این حکم را صادر کرد.

بر اساس بیانیه شورای عالی قضای عراق، قاضی ویژه این دادگاه که مسئول آنالیز و تحقیق درباره جنایت ترور ابومهدی المهندس و همراهانش بود، پس از تکمیل تدوین اظهارات شاکیان حقیقی از اعضای خانواده المهندس و نیز تکمیل تحقیقات اولیه، حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1229

به "الحشد الشعبی: ترامپ در خانه اش هم امنیت نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی: ترامپ در خانه اش هم امنیت نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید