انتقاد شدید بوریس جانسون از دونالد ترامپ

به گزارش تور اروپا ارزان، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به تحولات دیروز در آمریکا و یورش طرفداران ترامپ به کنگره واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

انتقاد شدید بوریس جانسون از دونالد ترامپ

به گزارش فارس، او پنجشنبه شب طی کنفرانس خبری گفت: ایالات متحده آمریکا نماد دموکراسی است و نمی توان مردم را به بهانه تقلب در انتخابات به یورش به کنگره تحریک کرد.

نخست وزیر انگلیس همچنین گفت: من تشویق افراد برای بروز رفتار خشونت آمیز و حمله به کنگره را محکوم می کنم و معتقدم که ترامپ حق نداشت.

دیروز چهارشنبه همزمان با نشست مشترک کنگره (سنا و کنندگان) برای تعیین پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا شمار زیادی از هواداران دونالد ترامپ به تحریک او وارد ساختمان کنگره شده و این جلسه را به تعطیلی کشاندند و کنندگان و سناتورها را فراری دادند.

در جریان این حمله 4 نفر کشته شده و 14 مأمور پلیس واشنگتن مجروج شدند. به گفته سخنگوی اداره پلیس پایتخت آمریکا تا کنون 52 در نفر از این مهاجمین بازداشت شده اند.

یورش به کنگره و حرکت هواداران ترامپ برای ورود به این ساختمان بعد از آن صورت گرفت او در حساب توییتری خود، آن ها را برای حرکت به سمت ساختمان کنگره و مقابله با آنچه که وی تقلب در انتخابات و احقاق حقوق خود دانست، تشویق کرد.

به دنبال این حوادث و متنشج شدن اوضاع در پایتخت آمریکا و محکوم شدن این گونه رفتاهای هواداران ترامپ، او از آن ها خواست ساختمان کنگره را ترک کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1228

به "انتقاد شدید بوریس جانسون از دونالد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید بوریس جانسون از دونالد ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید