انتقاد لاوروف از نتیجه گیری سطحی و تحریک آمیز کشورهای غربی درباره حادثه دریای عمان

به گزارش تور اروپا ارزان، وزیر خارجه روسیه با انتقاد از نتیجه گیری سطحی و اقدامات تحریک آمیز کشورهای غربی درباره حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان، خواهان خویشتنداری، انجام تحقیقات دقیق و گفت وگو بین کشورهای منطقه برای افزایش اعتماد و تنش زدایی در خلیج فارس شد.

انتقاد لاوروف از نتیجه گیری سطحی و تحریک آمیز کشورهای غربی درباره حادثه دریای عمان

با همراهی تور هوایی عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل تور اروپا ارزان، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری تاس درباره عواقب احتمالی حادثه حمله به تانکرهای نفت کش در دریای عمان، امکان تشدید اوضاع و اقدامات احتمالی روسیه توضیحاتی داده است.

لاوروف در این رابطه گفت: ما اطلاعاتی درباره اینکه چه کسی چنین اقدام تحریک آمیزی (حمله به نفت کش ها) را مرتکب شده، در اختیار نداریم. اطلاعات و به اصطلاح دلایل ارائه شده از سوی آمریکا نیز که نوعی فیلم ویدیویی و تصاویر گرفته شده است، بسیار مبهم و غیرقابل اطمینان هستند که حتی متحدین نزدیک واشنگتن نیز تردیدهای جدی درباره آن دارند. ما خواهان آن هستیم که تحقیقات بسیار دقیقی درباره این حادثه صورت بگیرد، ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای امر خواهان چنین اقدامی شده است.

وزیر خارجه روسیه اضافه نمود: درباره فرایند آینده توسعه اوضاع در منطقه نیز باید بگویم، شرایط بسیار نگران نماینده است. من نمی خواهم پیش بینی منفی و فاجعه آمیزی از اوضاع داشته باشم، ولی باید از همه طرفین بخواهیم تا خویشتنداری بیشتری از خود نشان داده و اجازه ندهند تا اقدامات شدیداللحنی در منطقه صورت بگیرد. باید مانع از وخامت اوضاع در منطقه شد.

لاوروف تأکید کرد: در اینجا باید یادآور شوم، کشورهای غربی در بسیاری از موارد از عبارت تقریباً به احتمال قوی یا به احتمال زیاد استفاده می نمایند، در صورتی که حل وفصل مسائل جدی بین المللی نباید محدود به این حدس و گمان ها گردد. تنها آنالیز دقیق اوضاع و دستیابی به توافق برای عادی سازی اوضاع ضروری است. کلید حل شرایط کنونی در منطقه آرامش و تقویت گفت وگوها بین همه کشورهای منطقه خلیج فارس است. منظور من گفت وگو بین پادشاهی های عربی و جمهوری اسلامی ایران، با حمایت همسایگان، کشورهای عضو اتحادیه عرب، سازمان همکاری های اسلامی، پنج عضو دائم شورای امنیت و اتحادیه اروپا است.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد: ما از مدت ها قبل پیشنهاد شروع چنین فرایندی برای تقویت اعتماد و شکل گیری یک سیستم امنیتی مشترک را داده ایم. کسانی که سعی در تشدید اوضاع و افزایش تیرگی روابط بین اعراب و ایران، بین اعراب و کردها و همچنین بین دنیا عرب، ازجمله بین سنی ها و شیعیان، را دارند، اصلاً در جهت تأمین منافع ملت های منطقه اقدام نکرده و تنها برای رسیدن به اهداف ژئوپولیتیکی خود در منطقه است که سعی دارند راهنمایی امور را در اختیار بگیرند.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 456

به "انتقاد لاوروف از نتیجه گیری سطحی و تحریک آمیز کشورهای غربی درباره حادثه دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد لاوروف از نتیجه گیری سطحی و تحریک آمیز کشورهای غربی درباره حادثه دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید