انجام تست کرونا در منزل تحت پوشش بیمه نیست

به گزارش تور اروپا ارزان، به گزارش خبرنگاران، شهرام غفاری در پاسخ به اینکه بعضی اقدام به انجام تست کرونا در منزل می نمایند، آیا تست در منزل، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟ اظهار کرد: در بخش سرپایی، خسارات متفرقه را نمی پذیرند.

انجام تست کرونا در منزل تحت پوشش بیمه نیست

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

وی اضافه کرد: دلیلش هم این است که مدیریت بازار برای ما سخت می گردد. بازار هدف ما، بازار گسترده ای است و 40 میلیون بیمه شده داریم و در این صورت ممکن است یک تقاضای القایی ایجاد گردد و چند میلیون نفر که علائم مشکوک دارند، بخواهند چنین تستی انجام دهند؛ در حالی که انجام تست برای همه لازم نیست.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: البته تست پی سی آر هم استانداردهایی دارد، اما در نهایت نظر پزشک مهم است. پزشک می تواند بگوید نظرم این بود که بیمارم در منزل تست بدهد.

غفاری در پاسخ به اینکه بعضی افراد با علائم مشکوک طی تماس تلفنی با آزمایشگاه، درخواست ارائه تست در منزل می نمایند، گفت: اگر زنگ بزنند و از آزمایشگاه بیایند که دیگر یک بیزینس و خارج از رفتار پزشک است و کالایی است که یکی می خرد و یکی می فروشد و با استانداردهای نظام سلامت هم نمی خواند. ضمن آنکه ممکن است طبق تعرفه مصوب، پول نگیرند و قیمت گذاری متفاوتی داشته باشند.

وی اضافه کرد: تست کووید هم استانداردهایی دارد و آنها که علائم شدید دارند، ممکن است در معرض بیمار مبتلا بوده اند، ریسک بالا دارند، بیمار ریوی اند، سرطان دارند، باردار هستند و یا سن بالا دارند که پزشک ترجیح می دهد سریع تشخیص دهد. انجام تست برای افراد معمولی با علائم اندک در نظام سلامت چندان توجیهی ندارد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اما وقتی فرد به مرکز طرف قرارداد می آید طبق همان تعرفه از او وجه دریافت می گردد، اظهار کرد: هزینه تست پی سی آر با تعرفه دولتی 230 هزار تومان است که ما 90 درصدش را در بخش بستری و 70 درصد را در بخش سرپایی تقبل می کنیم.

غفاری اضافه کرد: هزینه انجام تست پی سی آر در بخش خصوصی دو برابر بخش دولتی است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 870

به "انجام تست کرونا در منزل تحت پوشش بیمه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام تست کرونا در منزل تحت پوشش بیمه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید