بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول است

به گزارش تور اروپا ارزان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که جمهوری اسلامی همچنان تصمیمی کلیدی برای کنار گذاشتن برنامه تسلیحات هسته ای خود نگرفته است.

بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش تور اروپا ارزان، جان بولتون - مشاور امنیت ملی آمریکا - در گفت وگوی با صدای آمریکا گفت: اگر از رئیس جمهور ترامپ بپرسید که بزرگترین تهدیدی که دنیا با آن روبرو است، چیست؟ می گوید گسترش تسلیحات هسته ای است. من نیز قطعا با او موافقم. به همین دلیل است که ما باید راه حلی برای کره شمالی و ایران بیابیم. ما باید کاری کنیم که دیگر کشورها فکر نکنند که چون این دو کشور می توانند به سلاح اتمی دست یابند، پس آن ها هم می توانند.

جان بولتون در پاسخ به پرسش صدای آمریکا درباره اینکه آیا ایران همچنان برنامه هسته ای خود را پیش می برد؟ مدعی شد: ایران کشوری است که هرگز تصمیم کلیدی دست کشیدن از جنگ افزارهای هسته ای خود را اتخاذ نکرده است. آن ها رفتارشان در حمایت گسترده از تروریسم بین المللی را اصلاح نکرده اند. آن ها از اقدامات دردسرآفرین شان در خاورمیانه، عراق، سوریه و یمن دست برنداشته اند. آن ها در منطقه خلیج فارس همچنان تهدیدی برای نفت و برای نیروهای ما - نه تنها در عراق و سوریه، بلکه اکنون در افغانستان - محسوب می شوند. تغییری بنیادین باید در رفتار این نظام روی دهد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش که ایالات متحده در سیاست خارجی خود از میان اهداف مالی، امنیتی و یا بشردوستانه کدام یک را دنبال می نماید؟ گفت: تمامی آن ها را دنبال می کنیم. ما باور داریم که کشورهای خارج از نیمکره مان - یعنی امثال روسیه، چین، ایران - و جانشینان شان در این نیمکره - یعنی امثال کوبا - باید رفتارشان را به شدت تغییر دهند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره روابط تجاری چین، گفت: ما نباید ایران را نیز فراموش کنیم. چین همیشه یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران بوده و هنوز بر این باوریم که چین به رغم اعطای معافیت از تحریم ها، هنوز به قاچاق نفت ایران مشغول است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 421

به "بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید