تاکید ایران و عراق بر گسترش همکاری های نظامی

به گزارش تور اروپا ارزان، سردار مصطفی مرادیان، وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق و سپهبد عبدالامیر یارالله، رئیس جدید ستاد ارتش این کشور، روز سه شنبه در نشستی بر گسترش همکاری های نظامی تهران - بغداد و مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

تاکید ایران و عراق بر گسترش همکاری های نظامی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دو طرف در ادامه این نشست، در باره موضوع های گوناگون از جمله همکاری های نظامی تهران - بغداد و اقدام های مشترک در مبارزه با تروریسم بحث و مصاحبه کردند.

همچنین وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران آمادگی کشورمان را در یاری به نیروهای مسلح کشور عراق در حوزه های مختلف اعلام نمود.

سپهبد یارالله، رئیس ستاد ارتش عراق نیز با اشاره به یاری های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش، آمادگی کشورش را برای ادامه همکاری ها با تهران در زمینه های مختلف و استمرار و توسعه همکاری برای مقابله با تروریسم اعلام نمود.

وی خواهان توسعه و تقویت مرکز چهار جانبه تبادل اطلاعات مبارزه با تروریست و همکاری های امنیتی (کشورهای ایران، روسیه، سوریه و عراق) شد.

مرکز چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم، سال 1394 با عضویت وابستگان نظامی جمهوری اسلامی ایران، سوریه ، روسیه و عراق در بغداد راه اندازی شد و از آن موقع تا به امروز در نشست های مختلف آخرین هماهنگی ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف دریافت مواضع مهم و حساس داعش و تروریست های تکفیری در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و پیروز ترین کارکردهای این مرکز در مدت فعالیت خود بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 874

به "تاکید ایران و عراق بر گسترش همکاری های نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ایران و عراق بر گسترش همکاری های نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید