خبرنگاران داروخانه ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران - خبرنگاران - رئیس سازمان غذا و دارو بخشنامه جدیدی به منظور عرضه انواع ماسک در کشور را به تمام فراوری کنندگان، توزیع کنندگان، واحدهای صنفی، شرکتهای پخش دارویی، عرضه کنندگان و داروخانه های سراسر کشور ابلاغ کرد که براساس آن داروخانه ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند.

خبرنگاران داروخانه ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش روز یکشنبه سازمان غذا و دارو، محمدرضا شانه ساز در این بخشنامه تصریح نموده است: نظر به شرایط موجود، بخشنامه مدیرکل تجهیزات پزشکی و با توجه به مصوبه قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی مبنی بر لزوم برنامه ریزی در مورد تامین و توزیع انواع ماسک توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی، بخشنامه ای به فراوری نمایندگان، توزیع نمایندگان، واحدهای صنفی، شرکتهای پخش دارویی، عرضه نمایندگان و داروخانه های سراسر کشور ابلاغ شد.

وی ادامه داد: بر این اساس هرگونه توزیع، خرید و فروش انواع ماسک های پزشکی شامل ماسک جراحی(بنددار و کش دار)، فیلتردار، n95 و n99 توسط فراوری نمایندگان، توزیع نمایندگان، واحدهای صنفی، شرکتهای پخش دارویی و غیره تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و کالاهای موجود صرفاً قابل فروش به هیات امنای صرفه جویی ارزی وابسته به وزارت بهداشت است.

به گفته معاون وزیر بهداشت توزیع انواع ماسک فقط به وسیله هیات امنا صورت خواهد گرفت و داروخانه های سطح شهر می تواند صرفاً اقدام به عرضه موجودی انبار خود (که قبل از ابلاغ این بخشنامه خریداری شده است) و در حد مصرف شخص متقاضی اقدام نمایند. طبق این ابلاغیه داروخانه ها تا اطلاع ثانوی اجازه خرید مجدد از شرکت توزیع را به هیچ عنوان ندارد.

شانه ساز با بیان اینکه فراورینمایندگان، توزیع نمایندگان، واحدهای صنفی، شرکتهای پخش دارویی باید کالاهای خود با نرخ قانونی مطابق ضوابط قیمت گذاری سازمان حمایت مصرف نمایندگان و توزیع نمایندگان به هیئت امنای صرفه جویی ارزی عرضه نمایند.

وی با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان گفت: در صورت مشاهده هرگونه فروش، توزیع و عرضه کالا خارج از این بخشنامه و با قیمتهای نامتعارف و غیرقانونی، متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

هموطنان می توانند موارد تخلف را با شماره 135 به سازمان تعزیرات اطلاع رسانی و پیگیری نمایند.

مهدی یوسفی رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران روز گذشته(شنبه) از عرضه رایگان ماسک اطلاع داد.

وی گفت: هیات امنا اقدام به خرید تمام فراوریات ماسک های شرکت های ایرانی می نماید و آن را برای توزیع رایگان بین خانواده ها در سراسر کشور در اختیار معاونت بهداشت وزارت بهداشت قرار می دهد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از مردم برای پیشگیری از ابتلا به خرید ماسک های پزشکی روی آورده اند و این امر سبب کمبود و نیز گرانی این محصول بهداشتی شده است.

اما پزشکان معتقدند رعایت بهداشت فردی مقدم بر زدن ماسک است اصرار بر استفاده از آن بدون توجه به رعایت سایر موارد بهداشت فردی هیچ تاثیری بر پیشگیری از کرونا ندارد، چون منافذ پوستی مهم ترین کانال انتقال این ویروس محسوب می شوند.

1071

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 526

به "خبرنگاران داروخانه ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران داروخانه ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید