خبرنگاران زالی : شتابزدگی در لغو محدودیت ها، بازگشت موج کرونا را به همراه دارد

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران - خبرنگاران - فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران در خصوص تصمیمات اخیر مبنی بر بازگشایی های برخی مراکز علی رغم شکننده بودن شرایط پایتخت، اظهار کرد: شتابزدگی در فرایند لغو محدودیت ها در این شرایط بی ثبات، می تواند بازگشت موج بیماری را به همراه داشته باشد.

خبرنگاران زالی : شتابزدگی در لغو محدودیت ها، بازگشت موج کرونا را به همراه دارد

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی اضافه کرد: از طرفی روز گذشته بالغ بر 985 هزار نفر از مترو استفاده کردند که صرفا290 هزار نفر در خط 1 تردد داشتند و این آمار خطرناکی است.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش شاخص مراجعه سرپایی، اگر این شرایط پیوستگی داشته باشد و منجر به افزایش تعداد بستری و مرگ و میر شود، در نیمه دوم بهمن ماه موج بعدی بیماری را خواهیم داشت.

وی شرح داد: ریتم بازگشایی ها باید متوازن تر، منطقی تر و با شیب ملایم تر صورت گیرد، به ویژه در پایتخت که شرایط ناپایدارتر و شاخص ها روبه افزایش هستند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از رشد شاخص مرگ و میر بچه ها زیر 10 سال و مبتلایان بالای 80 سال نسبت به اسفندماه سال گذشته خبر داد.

وی از افزایش 1.8 درصدی کلیه شاخص های ابتلا به کرونا نسبت به هفته گذشته خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد موارد بستری مبتلایان به کووید-19، با 4.8 رشد نسبت به روز قبل، 284 بینار گزارش شده است که از این تعداد 85 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی ادامه داد: در روز گذشته بالغ بر 4 هزار نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کردند که هزار و 500 نفر از این تعداد سهم بخش درمانی و مابقی سهم بخش بهداشتی استان تهران بوده است. همچنین 256 بیمار نیز ترخیص شدند.

زالی تعداد کل موارد بستری در بیمارستان های پایتخت را هزار و 877 بیمار گفت و اضافه کرد: 718 بیمار از این تعداد در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی مطرح کرد: طی هفته گذشته، 41 درصد موارد بستری و 74 درصد موارد مرگ و میر در افراد بالای 60 سال رخ داده است. همچنین میزان مرگ و میر در بچه ها زیر 10 سال در دی ماه، 4.4 درصد گزارش شده که این آمار در اسفندماه سال گذشته 0.5 درصد بوده است. از طرفی میزان مرگ و میر در افراد بالای 80 سال در دی ماه 29 درصد گزارش شده که این آمار در اسفندماه سال گذشته 23 درصد بوده است. البته در هفته گذشته در رده سنی بین 50 تا 60 سال با کاهش آمار ابتلا روبه رو بوده ایم.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1250

به "خبرنگاران زالی : شتابزدگی در لغو محدودیت ها، بازگشت موج کرونا را به همراه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زالی : شتابزدگی در لغو محدودیت ها، بازگشت موج کرونا را به همراه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید