خبرنگاران کرباسچی: احتمال پیروزی نسبی اصلاح طلبان در انتخابات وجود دارد

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران- خبرنگاران- دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران از احتمال پیروزی نسبی اصلاح طلبان در انتخابات اطلاع داد و گفت: فکر می کنم مشارکت مردم در انتخابات به نسبت پیش بینی ها بیشتر باشد و سیاسیون و گروه های مرجع سیاسی نباید فریب نظرسنجی ها را بخورند و در انتخابات جدی و فعال باشند.

خبرنگاران کرباسچی: احتمال پیروزی نسبی اصلاح طلبان در انتخابات وجود دارد

غلامحسین کرباسچی روز آدینه درباره لیست انتخاباتی حزب کارگزاران سازندگی گفت: از مجموع نمایندگان تایید صلاحیت شده در کمیته انتخابات حزب، همین تعداد که در لیست آمده، رای آوردند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی اضافه نمود: نامزدهای پیشنهاد شده در حزب کارگزاران موافق و مخالفانی داشتند. خودم با مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری موافق بودم ولی در حزب رای نیاورد.

وی درباره کواکبیان گفت: اگر بخواهیم کواکبیان را با مصطفی تاجزاده مقایسه کنم و اگر تاجزاده را معیار اصلاح طلبی بدانیم آقای کواکبیان حتما اصلاح طلب نیست ولی در مجموع کواکبیان از نیروهای فعال، معتدل و خوب اصلاح طلب و نماینده چند دوره مجلس است اما بعضی دوستان براین نظر بودند که در این دوره از نیروهای جدید استفاده گردد.

کرباسچی در پاسخ به پرسشی درباره شانس رای آوری لیست حزب کارگزاران با وجود بعضی چهره های کمتر شناخته شده، گفت: محمد هادی انتشاری از اعضای حزب اسلامی کار و افشین علاء هم از خیلی نمایندگان فعلی مجلس معروف تر و دوره قبل هم ردصلاحیت شده است. برای مردم ترکیب نیروهای اصولگرا و اصلاح طلب روشن است حتی اگر 30 تا 40 درصد رای دهندگان در انتخابات شرکت نمایند شاهد ترکیب متنوع تری در مجلس خواهیم بود ولی اگر سطح ترغیب جامعه به رای دادن به محافل اصولگرا اختصاص یابد؛ طبیعی است که مجلس یکدستی را شاهد خواهیم بود بنابراین حضور مردم نقش مشخص نماینده ای در آرایش مجلس یازدهم خواهد داشت.

وی اعلام کرد: تجربه من می گوید عموما تصمیم مردم در آخرین لحظات از پیش بینی های قبل از انتخابات، متفاوت است. فکر می کنم مشارکت مردم در انتخابات نسبت به آن چیزی که در پیش بینی ها و نظرسنجی ها آمده، بیشتر باشد. بنابراین سیاسیون و گروه های مرجع سیاسی که مورد توجه جامعه هستند نباید فریب نظرسنجی ها را بخورند و در انتخابات جدی و فعال باشند. به نظر من احتمال پیروزی نسبی در این انتخابات کم نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 610

به "خبرنگاران کرباسچی: احتمال پیروزی نسبی اصلاح طلبان در انتخابات وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرباسچی: احتمال پیروزی نسبی اصلاح طلبان در انتخابات وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید