خبرنگاران 191 هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام برطرف تصرف شد

به گزارش تور اروپا ارزان، ایلام- خبرنگاران- مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: سال گذشته 191 هزار مترمربع از اراضی ملی این استان با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی برطرف تصرف شد.

خبرنگاران 191 هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام برطرف تصرف شد

علی اصغر کاظمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار تور اروپا ارزان گفت: این میزان اراضی ملی توسط یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان ایلام به ارزش 10 میلیارد و 390 میلیون ریال از تصرف اشخاص سودجو خارج شده است.

وی اضافه نمود: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی ایلام ضمن جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط افراد فرصت طلب، این میزان از این اراضی را در بیشتر نقاط استان بویژه شهرستان های ایلام و دهلران از تصرف اشخاص سودجو خارج نموده است.

کاظمی از برطرف تصرف چهار هزار و 420 مترمربع از زمین های ملی و دولتی استان به ارزش بیش از 50 میلیارد ریال از ابتدای امسال تا کنون اطلاع داد و یادآور شد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را به وسیله اداره کل راه و شهرسازی بعمل و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز نمایند.

وی اضافه نمود: در 2 سال گذشته 558 متر مربع از اراضی مسکونی به ارزش 2 میلیارد و 890 میلیون ریال نیز با صدور حکم قضایی با قلع و قمع حصار ایجاد شده و خلع ید و برطرف تصرف به بیت المال بازگشت.

وی تاکید نمود: یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی استان ایلام با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می نماید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ادامه داد: مردم می توانند هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را به یگان حفاظت راه و شهرسازی ایلام و یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها اطلاع دهند.

استان ایلام با 580 هزار نفر جمعیت و 2 میلیون هکتار مساحت و با داشتن 423 کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور واقع شده است.

87 درصد مساحت استان ایلام را جنگل و مرتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 754

به "خبرنگاران 191 هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام برطرف تصرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 191 هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام برطرف تصرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید