داستان شهادت دختری 13 ساله را در دختران هم شهید می شوند بخوانید

به گزارش تور اروپا ارزان، کتاب دختران هم شهید می شوند داستان شهادت دختری 13 ساله مشهدی است که به قلم آزاده فرزام نیا منتشر شده است.

داستان شهادت دختری 13 ساله را در دختران هم شهید می شوند بخوانید

به گزارش خبرنگار ،کتاب دختران هم شهید می شوند نوشته آزاده فرزام نیا بوده و نگارنده در این کتاب به توضیح زوایای زندگی یک دختر نوجوان شهیده از زبان دوستان و خانواده اش پرداخته و بدین طریق گرچه تصویری از جریان زندگی انسان های معمولی ارائه می نماید، اما با زبانی ساده در واقع نوعی جامعه شناسی فرهنگی را در اختیار مخاطب قرار می دهد.

در قالب این داستان مهری زارع عباس آبادی قهرمانی است از جنس شهید و شهادت که در سیزدهمین بهار زندگی اش جرعه شهادت را نوشید تا نشان دهد دختران و زنان نیز همگام با مردان و پسران در دفاع از همنوع، شهر و وطنشان سر از پا نمی شناسند.

کتاب دختران هم شهید می شوند در سال 1395 توسط نشر بوی شهر بهشت راهی بازار کتاب شد.

در خلاصه کتاب آمده است:

درست رو به روی ضریح نشسته بودند. محمدعلی به دیوار تکیه داده بود و به آدم های نزدیک ضریح که می خواستند هر جور شده دست شان را به ضریح برسانند، نگاه می کرد. مهری هم سرش را انداخته بود پایین و زیارت نامه می خواند. هر وقت که با مهری می آمدند حرم، همین جا می نشستند تا یک دلِ سیر با امام رضا علیه السلام حرف بزنند. همواره تا مهری می گفت: بابا منو نمی بری حرم؟ محمدعلی سریع راه می افتاد. مهری برایش چیز دیگری بود، مخصوصاً حالا که سیزده ساله شده بود و قدش تا سرشانه محمدعلی می رسید. درست مثل غنچه گل که هر روز بازتر می شد.

هنوز نگاه محمدعلی به ضریح بود که حواسش رفت به قربان صدقه رفتن مهری برای نوزادی که توی بغل مادرش بود. چادر سیاه مهری با آن گل های زردِ ریز، بیشترِ صورتش را گرفته بود، اما محمدعلی می توانست از پشت همان چادر هم صورت سبزه دخترش را با آن ابرو های پرپشت مشکی و چشمان قشنگ ببیند. توی دلش قربان صدقه مهری می رفت. چقدر دوستش داشت.

هیچ وقت به او نگفته بود که بعد از حسن و آن پسر دیگرشان که عمرش به جهان نبود، خیلی چشم انتظار یک دختر بوده و وقتی که قابله بهش گفته بود مبارک باشه! بچه ت دختره، دو تومانی نوی نو را از جیبش درآورده بود تا مژدگانی بدهد به قابله.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 552

به "داستان شهادت دختری 13 ساله را در دختران هم شهید می شوند بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان شهادت دختری 13 ساله را در دختران هم شهید می شوند بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید