دبیرکل ناتو: تمامی گزینه ها درباره افغانستان روی میز است

به گزارش تور اروپا ارزان، دبیرکل ناتو درست چند هفته مانده به خروج آخرین نیروهای آمریکایی از افغانستان بر اساس توافق سال گذشته میلادی با طالبان اعلام نموده که تمامی گزینه ها درباره افغانستان کمافی سابق پابرجاست.

دبیرکل ناتو: تمامی گزینه ها درباره افغانستان روی میز است

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در بروکسل با وزرای خارجی کشورهای عضو ناتو ملاقات دارد و با رهبران اتحادیه اروپا نیز در بخشی از کوشش های دولت بایدن برای احیای روابط آمریکا و اروپا گفت وگو می نماید.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در یک نشست خبری گفت: وزرای خارجی کشورهای عضو ناتو قرار است به رایزنی ها درباره اوضاع افغانستان و حضور نیروهای ما در این کشور به منظور ارزیابی گام های بعدی بپردازند.

وی ادامه داد: هیچ انتخاب ساده ای وجود ندارد. همچنان تمامی گزینه ها درباره افغانستان روی میز قرار دارند. اوضاع امنیتی در این کشور مشکل است و ما باید تمامی اقدامات لازم را برای امنیت نیروهایمان در این کشور انجام دهیم.

در حال حاضر حدود 2500 نیرو در افغانستان حضور دارند.

دبیرکل ناتو همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه انتظار دارد پیغام بلینکن درباره خروج بالقوه نیروهای آمریکایی از افغانستان چطور باشد، گفت: ما باید به یاد بیاوریم که اکثریت نیروها در افغانستان اکنون از بین متحدان اروپایی و ملت های شریک هستند.

وی ادامه داد: هیچ تصمیم نهایی درباره حضور نظامی ما در افغانستان گرفته نشده اما باید در این زمینه در کنار هم باشیم. وقتی زمان درستش فرا برسد، ما با هم این کشور را ترک می کنیم و آلمان یکی از کشورهای پیشرو در افغانستان نقش اساسی را ایفا می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1355

به "دبیرکل ناتو: تمامی گزینه ها درباره افغانستان روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل ناتو: تمامی گزینه ها درباره افغانستان روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید