در فاضلاب خام تهران کرونا نیست

به گزارش تور اروپا ارزان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: طبق قرارداد منعقد شده با دانشگاه بقیة الله و تحقیقات انجام شده توسط این دانشگاه دریافتیم که نه تنها آب شرب بلکه فاضلاب خام تهران نیز عاری از ویروس کرونا است.

در فاضلاب خام تهران کرونا نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از محمدرضا بختیاری با اشاره به اقدامات اجرا شده برای افزایش کیفیت آب تهران و راهکارهای لازم برای مقابله با کرونا، اظهار کرد:سال جاری به دلیل بحث کرونا و لزوم حفظ کیفیت، کلر آب تهران را به هشت دهم رساندیم که این عدد بالاترین میزان از نظر استانداردهای دنیای است.

وی با تا کید بر اینکه این مساله موجب شد که نه تنها در آب تهران کوچکترین علائم کرونا وجود نداشته باشد، بلکه در فاضلاب خام نیز علائمی از کرونا دیده نشد، توضیح داد: این در حالی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی که ادعا نیز دارند در فاضلاب خام آن ها ویروس کرونا دیده شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با بیان اینکه با افزایش میزان کلر در آب شرب ویروس به طور کامل از بین می رود، چرا که ویروس کرونا در مقابل کلر ضعیف و ناتوان است، گفت: هرچند که این کار یک فشار مالی بالا به ما وارد کرد، اما به منظور افزایش بهداشت مردم این کار را انجام داده ایم.

بختیاری اضافه نمود: آبی که در چندماه اخیر در تهران توزیع شد اگر نگوییم در سطح دنیا بی نظیر بوده قطعا کم نظیر بوده چراکه آب کاملا سالم و بهداشتی در سطح استان تهران توزیع شده است و از بابت آب شرب هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تنها توقع ما از مردم همکاری در مدیریت مصرف است تا ارزش این مایع گران بها حفظ گردد، تاکید نمود: در استان تهران حتی یک ساعت هم قطعی آب به دلیل نبود آب نداشته ایم و بعضا ممکن است به دلیل مسائل فنی به طور مقطعی یک منطقه دچار مشکل آب شده باشد، اما از لحاظ تامین هیچ مسئله ای نداریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با بیان اینکه در حال حاضر تمام مخازن با تمام ظرفیت مشغول به کار هستند، گفت: اگر مردم کمی رعایت نمایند و اسراف ننمایند قطعا مسئله ای برای تامین آب نخواهیم داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 869

به "در فاضلاب خام تهران کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در فاضلاب خام تهران کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید