سه متهم انتشار بوی نامطبوع تهران را بشناسید!

به گزارش تور اروپا ارزان، معاون امور عمرانی استاندار تهران اسامی دستگاه ها و سازمان های اصلی انتشار دهنده بوی نامطبوع تهران را اعلام نمود.

سه متهم انتشار بوی نامطبوع تهران را بشناسید!

به گزارش گروه اجتماعی تور اروپا ارزان، محمد تقی زاده با اشاره به جزئیات دومین جلسه آنالیز منبع یا منابع انتشار بوی نامطبوع تهران اظهار کرد: مقرر شد سه دستگاه شهرداری تهران، آبفا و محیط زیست نتیجه آنالیز های خود را ارائه دهند و در راستای دستیابی به نتیجه، جلسات آنالیز منبع یا منابع انتشار بوی نامطبوع تهران به صورت هفتگی تا جمع بندی قطعی ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به مناطقی که انتشار بوی نامطبوع در آن بیشتر گزارش شده است، توضیح داد: شهرداری تهران در گزارش خود در خصوص تماس های تلفنی شهروندان درباره انتشار بوی نامطبوع با سامانه 137 شرایط تراکنش مناطق 22 گانه را ارائه داد که بر اساس آن تماس ها بیشتر در محور منطقه 2، چمران و نواب بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران همچنین اضافه کرد: شهرداری تهران تیم هایی را برای آنالیز منبع انتشار بو تعیین نموده بود که بر اساس آن پدیده اینورژن یا وارونگی هوا و همین طور رطوبت رابطه معناداری با انتشار بوی نامطبوع در تهران ندارد.

تقی زاده توضیح داد: سوخت مازوت که توسط برخی از کارخانجات استفاده می شد هم مورد آنالیز نهاده شد و مقرر شد این کارخانجات از گاز استفاده نمایند و وزیر نفت هم قول های مساعدی در این مورد داده است.

وی به درخواست شهرداری تهران برای تکمیل مطالعات اشاره نمود و گفت: شهرداری تهران در جلسه امروز فرصتی خواست که در هفته آینده مطالعات دقیق تری در خصوص انتشار بوی نامطبوع در تهران انجام دهد و اطلاعات تکمیلی را در جلسه آینده ارائه کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در خصوص نقش فاضلاب در انتشار بوی نامطبوع عنوان نمود: شرکت آب و فاضلاب تهران هم گزارشی در این جلسه ارائه داد که بر اساس آن شبکه آب و فاضلاب ماندگی آب که سبب انتشار گاز های متصاعد گردد ندارد و بیشتر تجمع فاضلاب در سمت شرق تهران است.

تقی زاده ادامه داد: شهرداری 80 نقطه به عنوان نقاط انفصال شبکه فاضلاب که به طور معمول تجمع فاضلاب نیز در آن ها اتفاق می افتد، را معرفی کرد که ممکن است منبع بوی نامطبوع تهران باشد که آبفا این موضوع را رد کرد با این حال مقرر شد که این نقاط توسط شهرداری به مجموعه آبفا برای آنالیز و تهیه گزارش معرفی گردد.

وی در سرانجام با بیان اینکه همچنان آرادکوه، صنایع دامی و آبفا از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران هستند، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد محیط زیست به منظور آنالیز دقیق و ارائه طرح آنالیز منشأ بوی نامطبوع تهران در فراخوانی با مراکز پژوهشی دانشگاه ها جهت ارائه پروپوزال برای عقد قرارداد وارد عمل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 476

به "سه متهم انتشار بوی نامطبوع تهران را بشناسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه متهم انتشار بوی نامطبوع تهران را بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید