شاکری: وزارت راه علت تاخیر در جانمایی زمین برای ساخت مسکن در برخی از استان ها را توضیح دهد

به گزارش تور اروپا ارزان، خبرنگاران - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر راه و شهرسازی در رابطه با علت تاخیر در جانمایی زمین جهت ساخت مسکن در برخی از استان های کشور توضیح دهد.

شاکری: وزارت راه علت تاخیر در جانمایی زمین برای ساخت مسکن در برخی از استان ها را توضیح دهد

اقبال شاکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با شرایط تامین زمین جهت ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن، گفت: بر اساس قانون جهش تولید مسکن دستگاه های اجرایی باید زمین های در اختیار خود را در سامانه اموال ودارایی های دولت ثبت کرده و برای آنها سند دریافت کنند تا شرایط زمین های دستگاه ها شفاف شود، از طرفی برای دستگاه هایی که از قانون استنکاف کنند نیز جریمه در نظر گرفته شده است.

این کننده مردم در مجلس شورای اسلامی شرح داد: همچنین وزارت جهادکشاورزی نیز باید به تشخیص وزارت راه، اراضی تحت تملک خود را ظرف مدت دو ماه پس از لازم الاجرا شدن قانون جهش تولید مسکن، در اختیار وزارت راه قرار دهد و در غیر این صورت سازمان ثبت و اسناد، سند این زمین ها را به نام وزارت راه ثبت خواهد کرد. البته که مهلت قانونی برای این مهم نیز آذر ماه به پایان می رسد. در این راستا وزارت راه و شهرسازی باید از نحوه و مقدار اجرای این دو موضوع مهم در قانون جهش تولید مسکن به کمیسیون عمران مجلس گزارش دهد. از طرفی معاون نظارت مجلس و دیوان محاسبات نیز باید ورود کرده و بر شرایط اجرای احکام این قانون نظارت کنند.

وی شرح داد: در حال حاضر آمار دقیقی از شرایط اجرای قانون جهش تولید مسکن و مقدار اراضی تامین شده برای ساخت واحدهای مسکونی در اختیار نداریم. اما با توجه به جلسات مداوم کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی جهت پیگیری اجرای قانون جهش تولید مسکن در جلسه آینده، این موضوع را نیز پیگیری خواهیم کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان ثبت نام در تعدادی از استان ها برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد، گفت: متاسفانه علی رغم گذشت دو ماه از اجرای قانون جهش تولید مسکن هنوز جانمایی ساخت واحدهای مسکونی در برخی از استان های کشور انجام نشده است. از این رو، وزارت راه و شهرسازی باید به شورای عالی مسکن در این خصوص گزارش دهد، از طرفی علت تاخیر در جانمایی زمین جهت ساخت مسکن در برخی از استان ها نیز یکی از موضوعاتی بوده که اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جلسه آینده با وزیر راه و شهرسازی پیگیری خواهد کرد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1714

به "شاکری: وزارت راه علت تاخیر در جانمایی زمین برای ساخت مسکن در برخی از استان ها را توضیح دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاکری: وزارت راه علت تاخیر در جانمایی زمین برای ساخت مسکن در برخی از استان ها را توضیح دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید