شهرداری تهران به مطالبه کارکنان درباره جذب و تبدیل شرایط توجه کند

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران (پانا) - عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران گفت شنیده ها حاکی از آن است که شهرداری تهران قصد ندارد که در راستای برنامه تبدیل شرایط نیروهای خود به رسمی (برای حدود 2000 نیرو) و تصویب یکی از تبصره های بودجه سال 1400 کل کشور، درخصوص تبدیل شرایط نیروهای ایثارگر که هرگونه رابطه استخدامی اعم از روزمزد، کارگری، شرکتی یا کار معین دارند اقدام کند. این بر خلاف نص صریح قانون، مصالح شهرداری و تبعیض علیه کارکنان شهرداری است.

شهرداری تهران به مطالبه کارکنان درباره جذب و تبدیل شرایط توجه کند

حجت نظری در دویست و نود و سومین جلسه شورا گفت: پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر را به عموم مسلمین جهان، به خصوص مردم عزیز تهران تبریک عرض می کنم. امیدوارم توشه این ماه مبارک برای همه ما عاقبت به خیری باشد.

وی ادامه داد: پیش از تذکر لازم است هشدار دهم به نهادهای نظارتی در مورد شهرداری تهران، که به نظر می رسد نفوذ جریان نفاق میان برخی از مدیران شهرداری در حال گسترش است و باید حواس ها به افرادی که پشت درهای بسته با گروهی می نشینند به دلخواه آنان حرف می زنند و پشت در بسته دیگر با گروهی دیگر نشسته و حرفی دیگر و کاملا متفاوت می زنند، باشد تا این نفوذ جریان نفاق به ضرر شهر و شهرداری تمام نشود.

نظری گفت: تذکر امروز بنده پیرامون خبرهایی است که درباره جذب و تبدیل شرایط برخی از نیروهای شهرداری تهران به گوش می رسد. از این رو لازم است شهرداری تهران مواردی را که مطالبه خانواده بزرگ کارکنان شهرداری تهران است، مورد توجه خود قرار دهد.

عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران گفت: متاسفانه به رغم تذکرهای مکرر و متعدد اینجانب، همچنان دسترسی به سامانه جامع منابع انسانی در اختیار اینجانب و تعدادی دیگر از اعضای شورای شهر قرار نگرفته و از این رو امکان آنکه از صحت و سقم ادعاهای مدیران شهرداری درمورد عدم جذب نیروی جدید اطمینان داشته باشیم، وجود ندارد. لازم است دسترسی به سامانه جامع منابع انسانی در حدی که امکان راستی آزمایی وجود داشته باشد هرچه سریع تر برای اعضای شورای شهر به عنوان نهاد ناظر بر شهرداری تهران ایجاد شود.

نظری ادامه داد: مساله دوم، عدم رعایت قانون در فرایند مربوط به جذب دستیاران است. موضوعی که دارای ابهامات فراوانی نیز هست. فرآیند جذب این افراد از ابتدا دارای حاشیه های جدی بود که مورد تذکر اعضا نیز قرار گرفت و همچنان هم لیستی از این افراد منتشر نشده تا شورا به طورکامل در جریان آنچه که رخ داده قرار بگیرد و مطمئن شود که خدای ناکرده حقی از کسی ضایع نشده باشد.

وی اضافه کرد: همچنین یکی از نگرانی های کارکنان شهرداری میزان دریافتی دستیاران است که به رغم سابقه کم کاری نسبت به شمار زیادی از کارکنان، دریافتی بسیار بیشتری دارند که این تبعیض قابل توجه است.

این عضو شورا گفت: نکته دیگر موضوع ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است که شامل شهرداری تهران هم می شود. بنابر این قانون شهرداری تهران باید 25 درصد از نیازهای استخدامی تامین نیروی مورد نیاز خود اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی را از بین ایثارگران جذب کند، اما به رغم وضوح این قانون، در فراخوان جذب دستیاری مدیران این بخش مغفول مانده و گزینه ای برای ابراز ایثارگری وجود نداشته است.

بدیهی است آنچه که در عمل رخ داده تخطی از قانون و تخلف بوده و متخلفین به اجرای این قانون باید به هیات تخلفات اداری معرفی شوند.

نظری گفت: شنیده ها حاکی از آن است که شهرداری تهران قصد ندارد که در راستای برنامه تبدیل شرایط نیروهای خود به رسمی (برای حدود 2000 نیرو) و تصویب یکی از تبصره های بودجه سال 1400 کل کشور، درخصوص تبدیل شرایط نیروهای ایثارگر که هرگونه رابطه استخدامی اعم از روزمزد، کارگری، شرکتی یا کار معین دارند اقدام کند و به جای آن، شنیده هایی به گوش می رسد که با برخی ایثارگران خارج از حوزه شهری تماس هایی برقرار و پیشنهاد شده که در آزمون دستیاری شرکت کنند. این بر خلاف نص صریح قانون، مصالح شهرداری و تبعیض علیه کارکنان شهرداری است، لذا به شهردارتهران تذکر می دهم نسبت به رعایت مر قانون و صیانت از حقوق کارکنان شهرداری تهران توجه کافی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1451

به "شهرداری تهران به مطالبه کارکنان درباره جذب و تبدیل شرایط توجه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری تهران به مطالبه کارکنان درباره جذب و تبدیل شرایط توجه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید