طرح طبقه بندی کارگران به زودی بازنگری می گردد

به گزارش تور اروپا ارزان، معاون روابط کار وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به دغدغه های کارگران اعلام کرد: کوشش می گردد طرح طبقه بندی کارگران معدن سریع تر بازنگری گردد و سعی می کنیم سختی کار در حقوق و مزایا در بازنگری طرح لحاظ گردد.

طرح طبقه بندی کارگران به زودی بازنگری می گردد

به گزارش تور اروپا ارزان، حاتم شاکرمی امروز (25 دی ماه) در حاشیه بازدید از معدن اصلی زغالسنگ پابدانا شهرستان کوهبنان اظهار کرد: کار در معادن با کار در فضای باز متفاوت و کار سختی است و به همین دلیل جزو مشاغل سخت و زیان آور شناخته شده و اقداماتی در این زمینه صورت گرفته و براساس قانون و پیگیری مسوولان مربوطه، ساعت کاری کارگران کاهش یافته است.

وی توضیح داد: بیماری های شغلی و بهداشتی کارگران معدن احتیاج به مراقبت بیشتری دارد و معاینات دوره ای انجام و درمان پیگیری گردد و در صورت احتیاج به بازنشستگی، بازنشسته شوند.

شاکرمی با اشاره به دغدغه های کارگران بیان نمود: مدیرکل استان این مسائل را پیگیری خواهد نمود و کوشش می گردد طرح طبقه بندی کارگران معدن سریع تر بازنگری گردد و سعی می کنیم سختی کار در حقوق و مزایا در بازنگری طرح لحاظ گردد.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه مواردی که کارگران گفتند را پیگیری می کنیم، گفت: اهمیت صیانت نیروی انسانی به ویژه معادن مورد تاکید است و سعی می کنیم مواردی که دغدغه است، دنبال و در چارچوب قانون انجام بدهیم. وی درباره ایمنی معادن بیان نمود: اقامات مورداحتیاج تا جای ممکن برای معادن صورت گرفته اما تجهیزات ایمنی قدیمی است و باید به سمت استفاده از تجهیزات جدید و تامین ایمنی معادن برویم. شاکرمی توضیح داد: مجموع تجهیزات بهره برداری در معادن باید به روز گردد و استفاده از تجهیزات جدید یک ضرورت است. وی توضیح داد: در بحث ایمنی نباید هیچ کوتاهی در انجام وظایف صورت بگیرد و باید همیشه اصول رعایت گردد. وی درباره عدم حمایت از کارگران در معادن خصوصی مطرح کرد: کارگران در حوادث ناشی از کار کاملا مورد حمایت هستند و در صورتی که کارفرما بخواهد حقوق و مزایای کارگری را قطع بکند، برخورد خواهیم کرد. شاکرمی گفت: قرار نیست کارگری که دچار حادثه شد را رها کنیم و وظیفه اصلی ما حمایت از کارگران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 276

به "طرح طبقه بندی کارگران به زودی بازنگری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح طبقه بندی کارگران به زودی بازنگری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید