ظریف: اروپا می داند از آنها چه می خواهیم

به گزارش تور اروپا ارزان، وزیر امورخارجه ایران گفت: اراده سیاسی اروپا زمانی قابلیت پاسخگویی از جانب ایران را پیدا می نماید که با اقدامات اجرایی همراه گردد.

ظریف: اروپا می داند از آنها چه می خواهیم

به گزارش تور اروپا ارزان، محمد جواد ظریف با اشاره به آخرین وضعیت اقدامات اروپا به منظور حفظ برجام و مقابله با تحریم های آمریکا به باشگاه تور اروپا ارزان گفت: از زمان اظهارات رئیس جمهور درباره بسته اولیه ای که اروپایی ها به ایران ارائه دادند و پس از آن صحبت هایی که من در وین و در جلسه کمیسیون مشترک وزرا داشتم، تاکنون اروپایی ها نکات جدیدی را مطرح و اقداماتی را که در دو حوزه مهم نفتی و بانکی انجام دادند، بیان نموده اند.

وی اضافه کرد: اروپایی ها برخی اقدامات عملی از جمله اجرایی کردن مقررات مسدود کننده و مجوز بانک سرمایه گذاری اروپا را انجام داده اند.

رئیس دستگاه دیپلماسی توضیح داد: از نگاه ما این اقدامات بیش از آنکه اقدام عملیاتی باشد اعلام موضع است، هر چند آنها حرکت رو به جلو داشته اند اما اعتقاد ما این است که اروپا هنوز برای هزینه کردن آماده نگردیده است.

ظریف با بیان اینکه اروپایی ها تاکنون در ظاهر و در گفتار اراده سیاسی خود را نشان داده اند، تاکید نمود: اراده سیاسی اروپا زمانی قابلیت پاسخگویی از جانب ایران را پیدا می نماید که با اقدامات اجرایی همراه گردد؛ اروپایی ها می گویند برجام برای آنها دستاوردی امنیتی است، طبیعی است که هر کشوری باید برای امنیت خودش سرمایه گذاری و هزینه کند و این هزینه کردن را ما باید در همین ماه های آینده ببینیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به ضرب الاجل معین گردیده ایران در تاریخ 15 مرداد برای گرفتن مکانیزم های عملیاتی از اروپا توضیح داد: اینگونه نبوده که ما 15 مرداد را به عنوان یک ضرب الاجل معین نموده و الان یک ضرب الاجل دیگر به آنها داده باشیم، آنها کارها را تا حدی جلو برده اند اما آن اندازه کافی نبوده و از این رو ما اروپایی ها را از اقداماتی که مورد انتظارمان است آگاه نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 92

به "ظریف: اروپا می داند از آنها چه می خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: اروپا می داند از آنها چه می خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید