(عکس) تغییرات عجیب لب ها بر اثر ابتلا به کرونا

به گزارش تور اروپا ارزان، ویروس کرونا در آخرین جهش های خود، سبب بروز علائم عجیبی بر روی لب های افراد مبتلا به این ویروس شده است.

(عکس) تغییرات عجیب لب ها بر اثر ابتلا به کرونا

به گزارش باشگاه تور اروپا ارزان، ویروس کرونا در مدت ظهورش در جهان تا به امروز علائم مختلفی را از خود نشان داده که شایع ترین آن ها تب، سردرد، سرفه، بدن درد و تنگی نفس بوده است؛ اما در تازه ترین جهش های خود، این ویروس سبب بروز عارضه جدیدی در فرد مبتلا شده است.

بعضی از بیماران مبتلا به کووید 19 گزارش هایی از احساس درد در لب ها داشته و شاهد خشکی و پوسته پوسته شدن این عضو صورت خود بوده اند.

به گفته کارشناسان این ویروس می تواند سبب واکنش های ایمنی متعددی گردد، بنابراین جای تعجب ندارد که پوست را نیز درگیر کند. مسئله این است که کووید 19 می تواند باعث ایجاد طیف گسترده ای از علائم و نشانه های پوستی گردد که در تشخیص این علائم روی پوست های مختلف تاخیر اجرا شده است. این ویروس همچنین می تواند باعث چشمان دردناک و آبکی گردد.

تغییرات عجیب لب ها

علاوه بر درد و پوسته پوسته شدن لب ها، ویروس کرونا حتی ممکن است سبب ایجاد زخم هایی در داخل دهان فرد گردد. بیماران حتی بروز کهیر در بدن خود را نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا گزارش نموده اند که همین امر باعث متورم شدن لب ها می گردد؛ در این شرایط باید آنالیز کرد که فرد بیمار در تنفس مسئله ای نداشته باشد، زیرا این شرایط، مستلزم مراقبت فوری پزشکی است.

ویروس کرونا همچنان علائم جدیدی از خود نشان می دهد که این مساله سبب تشدید نگرانی ها درباره ماهیت آن شده است. بسیاری از دانشمندان و محققان در سراسر جهان دست به دست هم داده و کوشش می نمایند تا راهی برای درمان و ریشه کنی کرونا ویروس جدید بیابند، کوشش ها ادامه دارد و تا به امروز واکسن های متعددی به مرحله بالینی خود رسیده اند، اما همچنان نمی توان به این زودی در خصوص کارآیی و تاثیر آن ها قضاوت کرد یا اظهار نظر قطعی داشت؛ بنابراین در حال حاضر بهترین راه چاره رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 895

به "(عکس) تغییرات عجیب لب ها بر اثر ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) تغییرات عجیب لب ها بر اثر ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید