مشاور رئیس جمهور عراق:در حال قطع شاهرگ یاری رسانی به تروریست ها هستیم

به گزارش تور اروپا ارزان، مشاور رئیس جمهور عراق هدف عملیات معروف به ابطال العراق در شمال این کشور را قطع شاهرگ یاری رسانی به تروریست ها در محدود استان صلاح الدین و کرکوک خواند.

مشاور رئیس جمهور عراق:در حال قطع شاهرگ یاری رسانی به تروریست ها هستیم

به گزارش گروه بین الملل تور اروپا ارزان، اسماعیل الحدیدی مشاور رئیس جمهور عراق و معاون استاندار سابق کرکوک اهمیت عملیات جاری ابطال العراق را قطع شاهرگ یاری رسانی به تروریست ها میان استان های کرکوک و صلاح الدین در شمال عراق دانست.

عملیات گسترده ابطال العراق از روز سه شنبه (13 خرداد) با سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به کرکوک با هدف پاکسازی این استان به علاوه بخش هایی از صلاح الدین و دیالی از حضور هسته های داعش آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.

نیروهای الحشد الشعبی عراق و واکنش سریع امروز، طی عملیات ابطال العراق ده روستا در جنوب شرق صلاح الدین را پاکسازی کردند.

الحدیدی در گفت وگو با رادیو اسپوتنیک تاکید نمود: این عملیات اعتماد به نیروهای نظامی را تقویت کرد که تحت نظارت فرمانده کل نیروهای مسلح و با مشارکت همه نیروهای مشترک و الحشد الشعبی آغاز به پاکسازی مناطق کردند.

مشاور رئیس جمهور عراق عملیات پاکسازی را در دستیابی به اطلاعات محرمانه و مهم موثر خواند و گفت: این عملیات همچنین این درک قوی را به شهروندان در مناطق هدف می دهد که دولت و نیروهای نظامی پشت آنها هستند و از آنها حفاظت می نمایند و درصدد انتها دادن به حضور داعش هستند.

وی حضور شخص مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در کنار نیروهای امنیتی در کرکوک را هم بسیار مهم خواند و گفت: هدف بازدید الکاظمی از استان کرکوک مربوط به عملیات نظامی و حمایت از این نیروها بود و هیچ دلایل سیاسی نداشت.

الحدیدی همچنین گفت که الکاظمی از حیث اینکه رئیس سازمان اطلاعات عراق بوده همه اطلاعات درباره تحرکات عناصر تروریست داعش را در اختیار دارد.

وی اضافه نمود: عملیات جاری نمایشی نیست بلکه فرایندی است که در آن کلیه جنبه های فنی، اطلاعات و برنامه ها فراهم شده است به گونه ای که نیروها در مناطق ناهموار میان کرکوک و صلاح الدین که تروریست ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کردند مستقر خواهند شد.

هسته های خفته داعش طی چند ماه اخیر با شیوع کرونا در عراق فعالیت های تروریستی خود را در بعضی مناطق شمال عراق از سر گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 852

به "مشاور رئیس جمهور عراق:در حال قطع شاهرگ یاری رسانی به تروریست ها هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور رئیس جمهور عراق:در حال قطع شاهرگ یاری رسانی به تروریست ها هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید