منچسترسیتی رسماً از حضور در سوپرلیگ اروپا انصراف داد، ابراز خرسندی چفرین از پشیمانی سیتیزن ها

به گزارش تور اروپا ارزان، آبی پوشان شهر منچستر به عنوان اولین تیم انصراف رسمی خود را از حضور در رقابت های سوپرلیگ اروپا اعلام کردند.

منچسترسیتی رسماً از حضور در سوپرلیگ اروپا انصراف داد، ابراز خرسندی چفرین از پشیمانی سیتیزن ها

به گزارش خبرنگاران، در حالی که کمتر از 48 ساعت از تشکیل رسمی سوپرلیگ اروپا می گذرد، تیم فوتبال منچسترسیتی به صورت رسمی انصراف خود را از شرکت در این رقابت ها اعلام کرد.

فشار سنگین نهاد های فوتبالی از جمله یوفا و تهدیدهای اجرا شده از سوی آنها علیه بنیان گذاران سوپرلیگ، تعدادی از تیم های این تورنمنت تازه تأسیس شده را برای ادامه حضور در آن به تردید انداخت.

چلسی و منچسترسیتی جزو اولین تیم هایی بودند که برای اعلام انصراف دست به کار شدند و اکنون تیم آبی پوش شهر منچستر با انتشار بیانیه ای در سایت رسمی خود تأیید کرده است که در سوپرلیگ اروپا شرکت نخواهد کرد.

در بیانیه این باشگاه آمده است: باشگاه منچسترسیتی اعلام می کند که به صورت رسمی فرآیند انصراف از برنامه های توسعه گروهی برای شکل گیری یک سوپرلیگ اروپایی را آغاز کرده است.

بلافاصله پس از انتشار این بیانیه، الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) هم بیانیه ای منتشر کرد و در آن از تصمیم اتخاذ شده از سوی مالکان اماراتی منچسترسیتی ابراز خرسندی کرد.

در پیام چفرین آمده است: خوشحالم که دوباره منچسترسیتی را در خانواده فوتبال اروپا خواهیم داشت. این باشگاه با گوش کردن به توصیه هایی فراوانی که درباره حضورشان در سوپرلیگ صورت گرفت و بیشتر آنها هم از سوی هواداران شان بود، به منافع حیاتی که سیستم کنونی برگزاری رقابت ها به شیوه فعلی برای فوتبال اروپا دارد، پی برده اند. همانطور که در کنگره یوفا گفتم، اعتراف به یک اشتباه شهامت می خواهد، اما من هرگز شک نداشتم که آنها این توانایی و عقل سلیم برای اتخاذ تصمیم درست را دارند.

در حالی که باشگاه منچسترسیتی برای اعلام انصراف از حضور در سوپرلیگ اروپا پیشقدم شده است، سایر 11 تیم حاضر در این رقابت ها در یک جلسه اضطراری در حال رایزنی برای حفظ سوپرلیگ یا لغو آن هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1401

به "منچسترسیتی رسماً از حضور در سوپرلیگ اروپا انصراف داد، ابراز خرسندی چفرین از پشیمانی سیتیزن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منچسترسیتی رسماً از حضور در سوپرلیگ اروپا انصراف داد، ابراز خرسندی چفرین از پشیمانی سیتیزن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید