هارون چخانسوری سرپرست و معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان شد

به گزارش تور اروپا ارزان، دفتر ریاست جمهوری افغانستان اعلام کردمحمد هارون چخانسوری به عنوان معاون سیاسی و سرپرست وزارت خارجه افغانستان و مسئول اصلاحات در این وزارتخانه معین شده است.

هارون چخانسوری سرپرست و معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان تور اروپا ارزان، دفتر ریاست جمهوری افغانستان خاطرنشان کرد محمد هارون چخانسوری به عنوان معاون سیاسی وسرپرست وزارت خارجه افغانستان و مسئول اصلاحات در این وزارتخانه معین شده است.

بر اساس حکم اشرف غنی رییس جمهور افغانستان، محمد هارون چخانسوری به عنوان معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان و همچنین تا معین وزیر جدید به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شده است.

براساس این حکم معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان علاوه بر وظایف اساسی خود مسؤلیت رهبری فرایند اصلاحات را نیز بر عهده خواهد داشت.

محمد هارون چخانسوری دارای تحصیلات عالی است و مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه سیدنی استرالیا در بخش اداره دولتی اخذ نموده است.

وی، طی شانزده سال گذشته، فعالیت در ادارات مختلف دولتی و غیر دولتی از جمله، ریاست دفتر رییس جمهور، سخنگوی رییس جمهور، ادارۀ امور ریاست جمهوری، وزارت توسعه روستایی، وزارت کشاورزی و بانک جهانی را در کارنامه خود دارد.

پس از استعفای صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان، ادریس زمان سرپرستی این وزارتخانه را برعهده داشت که از امروز با حکم اشرف غنی این مسئولیت به چخانسوری واگذار شد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 525

به "هارون چخانسوری سرپرست و معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هارون چخانسوری سرپرست و معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید