واکنش میرسلیم به شکایت اداره حقوقی مجلس

به گزارش تور اروپا ارزان، روزنامه ایران نوشت: معاونت حقوقی مجلس از سه خبرنگار شکایت کرده است. غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که سه شنبه گذشته برگزار گشت، درباره ادعای پرداخت رشوه 65 میلیارد تومانی به یکی از نمایندگان مجلس دهم در توضیحاتی گفت: گزارشی به قوه واصل شده است و در حال بررسی هستیم. رسیدگی ها شروع شده است و یک نماینده سابق مجلس هم بازداشت شده است.

واکنش میرسلیم به شکایت اداره حقوقی مجلس

سایت جهان نیوز به نقل از یک کانال تلگرامی نوشته که معاونت حقوقی مجلس اتهامات وارد شده از سوی برخی فعالان رسانه ای را پیگیری حقوقی می کند. براین اساس، قرار است تا برای جلوگیری از مخدوش شدن جایگاه حقوقی ریاست مجلس شورای اسلامی، از افراد زیر که طی روز های گذشته در فضای مجازی اتهامات بی اساسی را علیه رئیس قوه مقننه مطرح کردند، شکایت صورت بگیرد تا اسناد ادعا های خود را در دادگاه ارائه کنند. یاشار سلطانی، صدرا محقق و وحید اشتری سه فعال رسانه ای هستند که باید در دادگاه پاسخگو باشند. همچنین از مصطفی میرسلیم نیز به دلیل نشر اکاذیب و تشویش اذهان، شکایت شده است.

علیرضا شریفی، مدیرکل روابط عمومی مجلس هم روز پنجشنبه در توئیتی با هشتگ پایان تهمت زنی بی هزینه نوشت: سکوت در برابر تخریب جایگاه مجلس جفا به رأی مردم است. نباید با تابلوی روزنامه نگاری و عدالتخواهی و یا کنندگی خود را از پیگیری قضایی تهمت مصون بدانند. امروز علیه تخریب کنندگان به قوه قضائیه دادخواست داده شده امیدواریم این بار تعللی در برخورد قانونی نباشد. سید مصطفی میرسلیم کننده تهران در همین باره گفت: مجلس جایگاه حقوقی والایی دارد و اینجانب نشنیده ام که کسی علیه مجلس شورای اسلامی اقدامی کرده یا حرفی زده باشد و بر اثر آن مجلس از او شکایت کرده باشد.

وی ادامه داد: اینکه یکی از کنندگان مجلس مبالغی را با واسطه از شهرداری در سال 1395 دریافت کرده است حرف من نیست، فعلی است که رخ داده و قابل انکار نیست. فرد دریافت کننده نیز بازداشت شده و حتماً درباره آنچه مرتکب شده بازپرسی خواهد شد.

کننده تهران در مجلس اضافه نمود: مستنداتی که در اختیار داشته ام تقدیم دستگاه قضایی کرده ام و یقین دارم دستگاه قضایی به دقت تمام به این موضوع رسیدگی خواهد کرد و ابعاد پنهان آن فاش خواهد شد و این به نفع مجلس انقلابی و به مصلحت نظام ما است.

عضو ارشد حزب مؤتلفه اسلامی درباره شکایت معاونت حقوقی مجلس از 3 خبرنگار در همین باره هم گفت: شکایت مجلس از خبرنگار خارج از صلاحیت مجلس است، زیرا آنچه را خبرنگاران مطرح کرده اند به مجلس برنمی گردد بلکه به افرادی برمی گردد که یا در مجلس قبل کننده بوده اند و یا اقداماتی مرتکب شده اند که به دوران کنندگی شان در مجلس برنمی گردد و بنابراین استفاده ابزاری از مجلس برای فشار آوردن بر خبرنگاران و شکایت علیه آن ها در مورد موضوعی که در شهرداری رخ داده، درست نیست و به نظر من قابل پیگیری است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 964

به "واکنش میرسلیم به شکایت اداره حقوقی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش میرسلیم به شکایت اداره حقوقی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید