کانادا 17 مقام سعودی مظنون به قتل خاشقجی را تحریم کرد

به گزارش تور اروپا ارزان، کانادا تحریم هایی را علیه 17 شهروند سعودی اعمال نموده است که مظنون به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی هستند.

کانادا 17 مقام سعودی مظنون به قتل خاشقجی را تحریم کرد

برای دریافت خدمات تور کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور اروپا ارزان به نقل از خبرگزاری آناتولی، کانادا روز پنجشنبه تحریم هایی را علیه 17 تبعه سعودی اعمال نموده است که مظنون به مشارکت در قتل جمال خاشقجی هستند.

بر اساس این گزارش کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا با انتشار بیانیه ای تاکید نمود: قتل جمال خاشقجی هولناک است و نشانگر یک حمله غیرقابل قبول به آزادی بیان همه افراد است. کانادا همچنان خواهان تحقیقات معتبر و مستقل درباره قتل خاشقجی است.

وی در ادامه اضافه نمود: کسانی که مسئول قتل خاشقجی هستند باید جوابگو بوده و با عدالت روبرو شوند.

البته فهرست افراد تحریم شده از سوی کانادا شامل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی نمی گردد. این در شرایطی است که مقام های اطلاعاتی آمریکا به این جمع بندی رسیده اند که محمد بن سلمان دستور مستقیم قتل خاشقجی را صادر نموده است.

دولت آمریکا نیز پیش از این تحریم هایی را علیه 17 مقام سعودی متهم به دست داشتن در قتل خاشقجی اعمال نموده است.

حاکمان عربستان سعودی هرچند تمامی مطالب درز یافته به رسانه ها مبنی بر قتل جمال خاشقجی را رد می کردند، اما سعودی ها نهایتا تحت فشار افشاگری های امنیتی و رسانه ای، در حالی که بیش از دو هفته منکر وقوع هر حادثه ای برای جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول بود، به کشته شدن وی داخل عمارت کنسولگری اعتراف کردند. با این همه فشار رسانه ها و افکار عمومی در سطح منطقه و دنیا روی حاکمان عربستان سعودی برای افشای تمامی ابعاد این رسوایی ادامه دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 419

به "کانادا 17 مقام سعودی مظنون به قتل خاشقجی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا 17 مقام سعودی مظنون به قتل خاشقجی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید