کمیسیون انتخابات عراق: تعویق انتخابات در کار نیست، احزاب از فرصت به جامانده استفاده نمایند

به گزارش تور اروپا ارزان، کمیسیون مستقل انتخابات عراق تأکید کرد، انتخابات پارلمانی این کشور در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

کمیسیون انتخابات عراق: تعویق انتخابات در کار نیست، احزاب از فرصت به جامانده استفاده نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیسیون مستقل انتخابات عراق امروز (سه شنبه 27 آوریل) بر برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور در موعد مقرر مؤرخ دهم اکتبر(18 مهرماه) آینده تأکید کرد.

این کمیسیون با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی، از اتئلاف های سیاسی، احزاب و نامزدها خواست از آخرین فرصت باقی مانده برای نام نویسی ائتلاف های سیاسی و فهرست های انتخاباتی تا یکم ماه مه آینده استفاده نمایند.

این کمیسیون با بیان اینکه اقدامات خود را برای آماده سازی برگزاری انتخابات طبق جدول زمانی ادامه می دهد که امکان تغییر در آن وجود ندارد، بر لزوم برگزاری انتخاباتی تأکید کرد که مورد اعتماد مردم و نیروهای مدنی عراق باشد که انتظار می رود، با رویداد انتخابات آینده تعامل مثبت داشته باشند.

پنج شنبه گذشته، یک منبع عراقی افشا کرد که احتمالا انتخابات پارلمانی زود هنگامی که قرار بود، دهم ماه اکتبر آینده در این کشور برگزار گردد، ده روز دیگر از موعد مقرر به تعویق بیفتد.

پیشتر دولت عراق ششم ماه ژوئن آینده را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات زود هنگام این کشور تعیین نموده بود، اما آن را به دهم ماه اکتبر موکول کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1422

به "کمیسیون انتخابات عراق: تعویق انتخابات در کار نیست، احزاب از فرصت به جامانده استفاده نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون انتخابات عراق: تعویق انتخابات در کار نیست، احزاب از فرصت به جامانده استفاده نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید