گیاهخواری و خطر ابتلا به کرونا

به گزارش تور اروپا ارزان، شما نمی توانید گیاهخوار باشید و در عین حال سلامتی کامل را حفظ کنید. باید درک شود که در صورت عدم مصرف منظم مواد پروتئینی با درجه بالا، تخریب سلول های خود فرد و اختلال عملکرد اعضای بدن آغاز می شود.

گیاهخواری و خطر ابتلا به کرونا

پزشکان مصاحبه شده توسط در روز جهانی گیاهخواری گفتند، گیاهخوارانی که محصولات حیوانی را از رژیم غذایی خود حذف می کنند - منابع مهم ویتامین هایی که به خودی خود سنتز نمی شوند و فقط با غذا وارد بدن می شوند - در مقابل ایمنی ضعیف، خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهند.

روز جهانی وگن به طور سنتی در تاریخ 1 نوامبر برگزار می شود. این اصطلاح اولین بار توسط انجمن وگن توسط دونالد واتسون در سال 1944 در لندن به کار برده شد. گیاهخواران فقط غذا های گیاهی می خورند.

پزشک و متخصص اپیدمیولوژی، اولگا نناستینا در این زمینه گفت: یک رژیم غذایی متنوع، مغذی و منظم تضمین کننده سلامتی و سلامتی عالی است، با این وجود افرادی هستند که داوطلبانه غذا های مختلف را از رژیم غذایی حذف می کنند، در نتیجه کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بدن ایجاد می کنند که منجر به کاهش ایمنی و بیماری های مختلف می شود، جایی که ویروس کرونا نمی تواند مستثنی باشد.

وی توضیح داد: شما نمی توانید گیاهخوار باشید و در عین حال سلامتی کامل را حفظ کنید. باید درک شود که در صورت عدم مصرف منظم مواد پروتئینی با درجه بالا، تخریب سلول های خود فرد و اختلال عملکرد اعضای بدن آغاز می شود. البته خطر ابتلا به بیماری های مختلف از جمله ویروس کرونا به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

این پزشک هشدار داد: هرگونه محدودیت در تغذیه همیشه منجر به کمبود برخی مواد در رژیم غذایی می شود و محصولات حیوانی از منابع مهم ویتامین ها هستند که ضروری هستند، یعنی آن هایی که به خودی خود قابل سنتز نیستند و باید همراه با غذا وارد بدن شوند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1085

به "گیاهخواری و خطر ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهخواری و خطر ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید