4 نفر به فهرست مبتلایان کرونا در بوشهر افزوده شد، بهبودی 27 بیمار

به گزارش تور اروپا ارزان، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: چهار نفر به فهرست مبتلایان ویروس کرونا افزوده شد تا شمار مبتلایان یه این ویروس در استان به 42 نفر برسد.

4 نفر به فهرست مبتلایان کرونا در بوشهر افزوده شد، بهبودی 27 بیمار

به گزارش از ، سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد:

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: 4 نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر اضافه کرده شد.

دکتر سعید کشمیری گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز سه شنبه 27 اسفندماه 42 نفر است. ¬

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از چهار بیمار جدیدی که جواب آزمایش آن ها مثبت اعلام شده است، یکی از آنان خانم 36 ساله پرستار شاغل بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر است که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و قرنطینه خانگی بوده و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

وی شرح داد: دو بیمار دیگر نیز خانم 45 ساله ساکن گناوه و آقایی 40 ساله راننده خطی ساکن گناوه هستند که پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و قرنطینه خانگی بوده و از حال عمومی خوبی برخوردار هستند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه آمار فوتی های کرونا در استان بوشهر تا الآن به سه نفر رسیده است خاطرنشان کرد: متأسفانه یک بیمار خانم 77 ساله ساکن شهرستان گناوه نیز که جواب نمونه آزمایش وی مثبت اعلام شد، وی دارای بیماری زمینه ای بوده که فوت کرده است، تا الآن نیز برای تدفین وی منتظر جواب نمونه آزمایش بوده ایم.

دکتر کشمیری بابیان اینکه تا امروز 55 نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تا به امروز 30 نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و هفت نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، گفت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند، دور همی نروند، توصیه های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

وی شرح داد: از بازاریان استان بوشهر که در سه هفته گذشته خودجوش بازار را تعطیل کرده بودند و تنها فروشگاه های ضروری باز بودند ممنونم و از تمامی بازاریان خواهش می کنم که همچنان به این تعطیلی ادامه دهند.

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: از بازاریان درخواست می کنیم که در این مبارزه بی امان در پیشگیری از گسترش این ویروس کادر بهداشتی درمانی را همراهی کنند و به دنبال مصوبه نباشند، زیرا بالاترین مصوبه همان تصمیم بازاریان برای کمک به سلامت مردم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در تجمع نگرانی هایی وجود دارد، تجمع موجب شعله ور شدن کرونا است و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: مردم از خانه خارج نشوند و در بازار تجمع نکنند، بازاریان به پویش در خانه می مانیم کمک کنند، زیرا اقتصاد سال های دیگر وجود دارد، اما اگر دو هفته دیگر دوست و نزدیکانمان در کنار ما نباشند دیگر قابل جبران نیست.

دکتر کشمیری با اشاره به اینکه مهم ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است افزود: هم وطنان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، خواهشمندم نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در جهت شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشید

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 688

به "4 نفر به فهرست مبتلایان کرونا در بوشهر افزوده شد، بهبودی 27 بیمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نفر به فهرست مبتلایان کرونا در بوشهر افزوده شد، بهبودی 27 بیمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید