5سرمایه گذار پتروشیمی در حال طی مراحل دریافت مجوز از وزارت نفت

به گزارش تور اروپا ارزان، حسن شاهرخی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تحریم ها تاثیر چندانی بر رشد و توسعه منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان ندارد، بیان داشت: آنچه مسلم است برای آنکه چرخ توسعه در کشور بی حرکت نماند از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی برای حضور در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان استفاده نموده ایم.

5سرمایه گذار پتروشیمی در حال طی مراحل دریافت مجوز از وزارت نفت

وی با اظهار اینکه تحریم ها نتوانسته است تاثیر در جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه پارسیان بگذارد، بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور سرمایه گذاران داخلی علاقه زیادی برای حضور در منطقه ویژه پارسیان داشته اند و تا کنون پنج درخواست برای دریافت مجوز به وزارت نفت ارسال شده است.

شاهرخی اعلام نمود: در حال حاضر یک مجوز پتروشیمی در پارسیان نهایی شده است و دومین مجوز سرمایه گذاری پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان ظرف یک ماه آینده صادر خواهد شد.

به گفته وی، در دوران برجام سرمایه گذاران خارجی تمایل زیادی برای حضور در پارسیان داشتند اما با توجه به شرایط بوجود آمده این سرمایه گذاران منتظر روشن شدن آینده روابط سیاسی و اقتصادی هستند. اما با وجود این شرایط سرمایه گذاران داخلی استقبال خوبی از شرایط بوجود آمده در منطقه ویژه پارسیان داشته اند.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با بیان اینکه وزارت نفت توجه ویژه ای به منطقه ویژه پارسیان دارد، توضیح داد: طی ماههای اخیر شرکت ملی پتروشیمی ایران همکاری خوبی در اعطای مجوزهای سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیان داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 206

به "5سرمایه گذار پتروشیمی در حال طی مراحل دریافت مجوز از وزارت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5سرمایه گذار پتروشیمی در حال طی مراحل دریافت مجوز از وزارت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید