اصول و قوانین یک مطالعه سودمند

به گزارش تور اروپا ارزان، در این دانستنی تحصیلی به چند راه چاره مفید درخصوص مطالعه صحیح همراه با بازده خوب اشاره شده است.

اصول و قوانین یک مطالعه سودمند

به گزارش خبرنگاران به نقل از شیعه نیوز ، چند راه حل دم دستی وجود دارد که می توان به یاری آن ها مطالعه را به سرانجام بهتری رساند. این به آن معناست که درصورت رعایت نکردن این اصول شاید به نتیجه دلخواه برسید اما کیفیت و عمر چندانی نخواهد داشت و به زودی مطالب فراموشتان می گردد.

احساس احتیاج به مطالعه

با مد نظر قرار دادن هدف خویش از مطالعه و درس خواندن، احساس احتیاج به مطالعه را در خودتان تقویت کنید.

افکار منفی را دور کنید

به هنگام مطالعه یا حضور در کلاس، از افکار ناامیدکننده، کسل کننده و غیرمنطقی بپرهیزید و همواره امید، قدرت و توانایی را در ذهن خود حفظ کنید.

یادداشت برداری را جدی بگیرید

همواره برای مطالعه، کاغذ و قلمی داشته باشید و نت برداری کنید یا خلاصه ای از مطالب را یادداشت کنید تا در فضای روانی درس و مطالعه قرار داشته باشید، نه اینکه به دنبال افکار و ذهنیات خود باشید.

پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است

با پیش مطالعه وارد کلاس شوید و پرسش هایی که درباره درس به ذهنتان می رسد، بلافاصله از استاد بپرسید و به خود اجازه ندهید سؤال مطرح شده، ذهنتان را به خود مشغول دارد و به تدریج از فضای روانی کلاس خارج شوید. با این روش ساده، می توانید فرایند تدریجی و محتوای درسی کلاس را پی گیری کنید و خود را در فضای درسی یا مطالعه قرار دهید.

محیط را آماده کنید

زمان و مکان مطالعه، باید از نظر فیزیکی و روانی از شرایط مناسب برخوردار باشد و هرگونه عاملی را که می تواند باعث حواس پرتی گردد (نظیر سر و صداها، سرما و گرما، نور کم یا خیلی شدید و...) از محیط مطالعه خود حذف کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1108

به "اصول و قوانین یک مطالعه سودمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصول و قوانین یک مطالعه سودمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید