خانه مشا برنده جایزه جامعه معماران آمریکا

به گزارش تور اروپا ارزان، پروژه خانه مشا توسط گروه معماری ایرانی موج نو در سمت شمال شهر تهران و در دشت مشا واقع شده است. این پروژه که به تازگی اجرای آن به اتمام رسیده توانست چندی قبل جایزه جامعه معماران آمریکا را از آن خود کند.

در طراحی خانه مشا ادغام رابطه بین انسان و طبیعت یکی از اهداف اصلی معماران بود. هم چنین ایجاد فضایی برای تماشای چشم اندازهای طبیعی و زیبای اطراف که قله ها و دشت های مسطح را شامل می شد نیز مد نظر قرار داشت.

خانه مشا برنده جایزه جامعه معماران آمریکا

جهت دریافت خدمات اجرای جزئیات اجرایی بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

شاهین حیدری و لیدا الماسیان معماران اصلی این پروژه و مریم امان پور به عنوان معمار همکار در کنار آن ها بوده است.

فرم نهایی برای این خانه حجمی عرضی با سه جعبه معلق بود که هر یک به جهت مشخصی چرخیده شده اند تا بیشترین دید را از چشم انداز اطراف ارائه دهند. در نتیجه فضای اضافه ای ایجاد شد و سقف هر طبقه به عنوان تراس برای طبقه دیگر قابل استفاده شد.

هم چنین فرم کلی مینیمال بوده و به رنگ سفید درآمد تا به عنوان ساختمانی شاخص در محیط اطراف بدرخشد.

به دلیل شیب تند سایت حس تعلیق برای هر یک از جعبه ها به وجود آمد و اضلاعی که رو به دشت بودند برای ارائه دید گسترده از اطراف با پنجره هایی سر تا سری پوشیده شد. در این جا پنجره مانند پرده ای شفاف مابین محیط خارجی و داخلی عمل می نماید که بیشترین نور طبیعی را نیز به داخل راهنمایی می نماید.

در محل تقاطع جعبه ها وُیدی استوانه ای شکل با کاربری راه پله ایجاد شد که سه طبقه این خانه را به هم متصل می نماید.

برای جاری کردن حس طبیعت در فضای داخلی از متریال چوب در قسمت های گوناگون استفاده شد، به خصوص در راه پله و اتاق مخصوص ورزش.

منبع: دیزاین مترز
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 501

به "خانه مشا برنده جایزه جامعه معماران آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "خانه مشا برنده جایزه جامعه معماران آمریکا" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه مشا برنده جایزه جامعه معماران آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید