خشم باستان شناسان از طرح نوسازی آکروپولیس

به گزارش تور اروپا ارزان، ده ها باستان شناس ، استاد دانشگاه و افراد دیگر با امضای نامه ای نسبت به طرح تغییرات در بنای تاریخی و جهانی آکروپولیس یونان اعتراض کردند.

خشم باستان شناسان از طرح نوسازی آکروپولیس

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ایسنا: آرت نت، این گروه از باستان شناسان و متخصصان، طرح ایجاد تغییرات در مجموعه آکروپولیس را که شامل نوسازی ورودی این بنای تاریخی می گردد در واقع معادل تنزل و کم ارزش کردن مهم ترین گنجینه تاریخی و هنری در یونان توصیف کردند که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است.

طرح ایجاد تغییرات و نوسازی در آکروپولیس به پیشنهاد مانولیس کورس مرمتگر آثار تاریخی و رئیس کمیته حفظ آثار این مجموعه مطرح شده و در ماه فوریه مورد پذیرش شورای مرکزی باستان شناسی قرار گرفته است. تمرکز این طرح بر روی ساخت مجدد پلکان مرمرین و رومی محوطه و ورودی غربی آکروپولیس است که در قرن نخست میلادی ساخته شده است.

هدف از این طرح حفظ وجهه تاریخی و اصالت این سازه اعلام شده که مستلزم برداشتن آثاری است که پیش تر تعمیر شده اند.

باستان شناسان در نامه سرگشاده و اعتراضی خود عنوان نموده اند این تغییرات مسائل جدی فنی و عملکردی را به همراه خواهد داشت و حتی توانایی این مجموعه در پذیرش شمار زیادی از گردشگران را نیز محدود می نماید که در واقع در نقطه مقابل اهداف اصلی طرح قرار گرفته است.

همچنین هماهنگ نبودن سبک های معماری در دوره های مختلف از نگرانی هایی است که در این نامه به آن اشاره شده است.

مسئولان آکروپولیس مدعی شده اند این تغییرات، ورودی غربی این مجموعه تاریخی را به شکل اصلی و کهن خود بازمی گرداند و بر اساس مستندنگاری های مفصل باستاشناسی و معماری انجام خواهد پذیرفت و در عین حال قدیمی ترین بخش معماری قابل مشاهده و در دسترس خواهد بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1420

به "خشم باستان شناسان از طرح نوسازی آکروپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم باستان شناسان از طرح نوسازی آکروپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید