خودروی کارکرده تمیز و سالم از کجا بخریم؟

به گزارش تور اروپا ارزان، وقتی روزهای ما کرونایی نبود و شرایط اقتصاد خانواده ها سروسامان بیشتری داشت، همواره این مقطع از سال فصل رونق دریافت بازار خودرو بود. آدم های زیادی را می دیدیم که در سطح شهر، به شوق فرا رسیدن بهار و تعطیلات سال نو دنبال خرید خودروی جدید افتادند.

خودروی کارکرده تمیز و سالم از کجا بخریم؟

مراکز تعویض پلاک شلوغ می شد و خیلی ها پوشه به دست و با عجله از پله های نمایندگی ها و دفاتر ثبت اسناد بالا و پایین می رفتند. پدران و مادرانی که با شوق یک سفر نوروزی به اتفاق خانواده مظنه خودروهای روز داخلی و خارجی راجویا می شدند. سال جاری اما خبری از رونق سال های قبل در این بازار نیست.

تیراژ خودروهای داخلی افت محسوسی دارد و خبری از واردات خودروهای کره ای و ژاپنی و اروپایی نیست. هیچکس هم نمی داند ویروس منحوس کرونا تا کی مهمان ماست و چقدر شانس یک سفر نوروزی خانوادگی داریم. در این شرایط اما خیلی از مصرف نمایندگان هنوز ضرورت خرید خودرو را احساس می نمایند. وقتی امکان خودروی صفر کیلومتر وجود ندارد و برنده شدن در لاتاری خودروسازان داخلی شبیه رویا شده، آن ها فقط یک کوره راه را مقابل خود می بینند؛ خرید خودروی کارنموده از بازار آزاد.

ماشین بازها می گویند 10 آیتم در مشخص قیمت خودروی کارنموده تاثیر دارد. از مدل و رنگ شدگی خودرو گرفته تا شرایط فنی و آپشن ها و دسترسی به قطعات یدکی و... باید قبول کنیم تسلط داشتن روی همه این موارد احتیاج به دانش فنی وسیعی دارد. بخشی از این اطلاعات را شاید بتوانیم با پُرس وجو یا از سایت های اینترنتی به دست بیاوریم. ولی واقعا بعید است کسی بتواند با بسنده کردن به این تئوری ها بفهمد فلان خودرو موتورش شاتون زده یا آن یکی برق دزدی دارد! این خودرو واشر سرسیلندر سوزانده یا کف آن هم آفتاب دیده!

بنابراین باید یک راه حلی برای خرید بدون استرس و دردسر خودروی کارنموده وجود داشته باشد. کارنامه یکی از همکاران سایت دیوار است که برای همین کار طراحی شده است؛ یعنی خریداران خودرو می توانند با با استفاده از این سرویس درخواست کارشناسی و مشاوره قیمت بدهند و ظرف 30 دقیقه کارشناس به محل مورد نظر اعزام می گردد. بیش از 400 نقطه خودرو را آنالیز می نماید. قیمت متناسب با شرایط خودرو و شرایط روز بازار ارائه می دهد. یک گزارش کارشناسی مکتوب هم به خریدار ارائه می دهد که خود شرکت آن را تا سقف 20 میلیون تومان ضمانت می نماید. هزینه هم همان زمان ثبت درخواست روی سایت به محض وارد کردن مدل خودرو ثبت می گردد و قابل پرداخت است.

حالا اگر خودتان خودرویی را برای کارشناسی کردن سراغ نداشتید هم می توانید روی کارنامه حساب کنید. این سایت یک فهرست بلند بالا و مفصل و پر از جزئیات آماده دارد از خودروهای کارشناسی شده. یعنی قبلا تمام ابعاد و زوایا این خودروها را کارشناس آنالیز نموده که به این آگهی های دستچین شده رسیدند. در محتوای آگهی هم اطلاعات فنی و بدنه و اینکه چه نقایصی دارند برای خریداران تشریح شده.

قیمت هم که طبعا منصفانه و طبق شرایط روز بازار ثبت شده است. هر کدام از این خودروها یک کارشناس منحصر به فرد دارد. شماره تماس او پای آگهی درج شده و هر روز از ساعت 9 تا 19 می توانید با او تماس بگیرید و قرارمدار معامله را بگذارید. خلاصه که با این سرویس و امکانات جدید خرید خودروی کارنموده مثل قبل ترسناک نیست. شاید برای این شب عید اتفاقا پیدا کردن یک خودروی سالم و تمیز که افت قیمت هم داشته، گزینه مالی و دلچسبی باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1338

به "خودروی کارکرده تمیز و سالم از کجا بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی کارکرده تمیز و سالم از کجا بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید