4 علت که آیپد ایر 4 نمی تواند جایگزین کامپیوتر گردد

به گزارش تور اروپا ارزان، اپل در سال 2020 از آیپد ایر 4 با طراحی ظاهری نو و قابلیت هایی مشابه آیپد پرو رونمایی کرد. در زمان رونمایی از این تبلت تصور می شد که این آیپد یک تبلت عالی برای همه افراد است. در واقع آیپد ایر نو همچون خانواده آیپد پرو گران قیمت نیست، اما دارای طراحی ظاهری به روز و قابلیت های نوی در مقایسه با آیپد های قبلی است.

4 علت که آیپد ایر 4 نمی تواند جایگزین کامپیوتر گردد

حتی می توان گفت که آیپد ایر 4 می تواند به اسم کامپیوتر اصلی مورد استفاده دانشجویان و کاربران عادی قرار بگیرد. البته اگر استفاده این افراد از این دستگاه به مواردی مانند گشتن در اینترنت، خواندن کتاب و مقاله ، تماشای فیلم و گشتن در شبکه های اجتماعی محدود باشد.

البته باید بگوییم که زمانی که بحث انجام کار هایی حرفه ای مطرح می گردد همچون مدل های قبلی آیپد، آیپد ایر نو هم نمی تواند که جای کامپیوتر اصلی کاربران را بگیرد و در این زمان کاربران مجبور هستند تا از یک لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی برای انجام کارهای خود استفاده نمایند.

با توجه به این موضوع در این مقاله قصد داریم به دلیل هایی بپردازیم که باعث می گردد نتوان آیپد ایر 4 را به شکلی کامل جایگزین کامپیوتر کرد، پس با ما همراه شوید.

1. تجربه گشتن در اینترنت با آیپد بعضی وقت ها خوشایند نیست

با توجه به اینکه مرورگر اینترنت به کار رفته در آیپد یعنی اپ سافاری می تواند سایت ها را در حالت دسکتاپ و همچون مرورگر های استفاده شده در کامپیوتر های دسکتاپ نمایش دهد، شما ممکن است که آیپد را به تبلت های اندرویدی ترجیح دهید.

رخ دادن این اتفاق باعث می گردد که شما بتوانید با استفاده از آیپد کار های مربوط به محیط وب خود را همچون یک کامپیوتر دسکتاپ انجام دهید. البته باید بگوییم که اوضاع همواره هم به این شکل نیست.

البته باید اسم کرد که سافاری در باز کردن سایت های سنگین در حالت دسکتاپ، مانند سایت فیسبوک، این کار را بهتر از مرورگر های دیگر انجام می دهد. به اسم نمونه مرورگر کروم در زمان باز کردن سایتی مانند فیسبوک در حالت دسکتاپ نمی تواند که این سایت را به درستی نمایش دهد و این مرورگر حتی گزینه نمایش این سایت به صورت دائمی در حالت دسکتاپ را هم ندارد.

در نتیجه کاربران برای انجام این کار مجبور هستند تا در مرورگر کروم کار های خاصی را انجام دهند و گزینه های خاصی را هم فعال نمایند که فراتر از کاری است که بسیاری از کاربران عادی قادر به انجام آن هستند.

در نتیجه برای داشتن تجربه گشتن در اینترنت همچون استفاده از یک کامپیوتر، مرورگر سافاری تنها مرورگری است که باید از آن در آیپد بهره ببرید. البته با وجود اینکه بسیاری از سایت ها در حالت دسکتاپ بر روی این مرورگر به خوبی اجرا می شوند، اما ممکن است که بسیاری از CMS و خدمات دیگر وابسته به وب که به طور معمول به وسیله شرکتی که در آن مشغول به کار هستید ارائه می شوند، به درستی بر روی آیپد کار ننمایند.

رخ دادن این اتفاق به این معنا است که اگر در زمان کار مجبور به ویرایش یک سایت، نوشتن و منتشر کردن مقاله و پیوستن به کنفرانس های کاری در محیط وب هستید که در برنامه های معروفی مانند Zoom یا اسکایپ انجام نمی شوند، در این حالت ممکن است که با مشکل هایی رو به رو شوید.

به اسم نمونه شما ممکن است که برای حضور در یک جلسه مجازی و قبل از وارد شدن به آن با این عبارت رو به رو شوید لطفا از کامپیوتر های دسکتاپ و در صورت امکان از مرورگر گوگل کروم بهره ببرید تا بتوانید بدون مشکل در این جلسه حضور پیدا کنید.

با توجه به این موضوع، در چنین موقعیت هایی نمی توانید که از یک آیپد بهره ببرید. در نتیجه می توانیم بگوییم که اگر کار شما به گونه ای است که وابسته به نرم افزار های مبتنی بر محیط وب است، به احتمال زیاد در زمان انجام کار هایتان با استفاده از آیپد زمان های بیشتری را با پیام های اینچنینی روبرو خواهید شد که هر کدام به شما می گوید لطفا از تبلت استفاده نکنید.

2. مرورگر سافاری تب ها را در پس زمینه بیش از حد به روز می نماید

حتی مقرون به صرفه ترین آیپد ها هم با وجود اینکه حافظه رم کمی را دارند اما تبلت های قدرتمندی محسوب می شوند و کاربران کمی هستند که درباره قدرت ناکافی یا سرعت کم این تبلت ها در زمان انجام کارهایی مانند کار کردن با اپ های مختلف یا رندر کردن ویدیو ها ابراز نارضایتی نمایند.

شما می توانید با آیپد و استفاده از اپ سافاری ویدیویی را در یوتوب منتشر کنید و این تبلت در زمان انجام این کار به خوبی عمل می نماید. اما اگر در زمان آپلود ویدیو با استفاده از این تبلت چهار یا پنج تب دیگر را هم باز نموده باشید، زمانی که بخواهید برای آنالیز فرایند آپلود به تب یوتوب مراجعه کنید سافاری این تب را دوباره به روز می نماید.

بدون شک رخ دادن این اتفاق به خصوص در زمانی که تنها چهار یا پنج تب را باز نموده اید، آزار دهنده است. بعد از رخ دادن این اتفاق دوباره مجبور خواهید بود تا YouTube Studio را باز کنید تا فرایند آپلود فیلم در یوتوب به سرانجام برسد.

رخ دادن این اتفاق و به روز شدن متوالی اپ های باز شده، بعضی وقت ها باعث خواهد شد که کار هایی که انجام داده اید، به اسم نمونه اطلاعاتی که به ویدیو در حال آپلود شدن اضافه نموده اید، از بین برود و شما مجبور شوید که این کار ها را دوباره و از اول انجام دهید.

شما با رفتاری مشابه هم در زمان کار کردن با کامپیوتر های مقرون به صرفه قیمت که به طور معمول حافظه رم کمی را دارند، روبرو خواهید شد. اما به نظر می رسد که حافظه رم 4 گیگابایتی به کار رفته در آیپد ایر نو هم برای انجام کارهایی که نیاز به باز کردین چندین اپ در مرورگر سافاری و در کنار یکدیگر را دارند آن طور که باید مناسب نیست.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که استفاده از حافظه رم 4 گیگابایتی در تبلت های اندرویدی یا کامپیوتر ها یک نکته منفی محسوب می گردد، اما برخورداری آیپد ایر نو تنها از این میزان حافظه رم به طور معمول شما را در هنگام کار کردن با این تبلت با مسئله ای روبرو نخواهد نمود.

3. قابلیت های کم آیپد در زمان ویرایش فیلم

اگر شما یک یوتوبر حرفه ای باشید که برای ویرایش ویدیو های خود نیار به یک دستگاه خوب دارید، به احتمال زیاد در مقایسه با یک کامپیوتر مقرون به صرفه قیمت، کار کردن با یک آیپد مقرون به صرفه قیمت شما را شادمان تر خواهد نمود.

در واقع هم آیپد مقرون به صرفه قیمت و هم آیپد ایر 4 دستگاه های عالی برای ویرایش فیلم و انجام کار های پایه ای هستند. البته باید گفت که اگر شما با حافظه داخلی کم این تبلت ها در هنگام تهیه مدل های پایه مسئله ای را نداشته باشید. اپل هنوز هم در مدل های پایه آیپد از حافظه های داخلی کمی استفاده می نماید و مدل های با حافظه داخلی بیشتر این تبلت ها هم قیمت بالایی را دارند.

اپل برای ویرایش ویدیو در آیپد اپ رایگانی به نام iMovie را عرضه می نماید که کاربران می توانند با استفاده از این اپ کارهای بسیار پایه ای را در زمان ویرایش ویدیو انجام دهند. به اسم نمونه کاربران می توانند که با استفاده از این اپ ویدیو های خود را قطع نمایند و در جاهای مورد نظر اسم اضافه نمایند.

اما اگر اقدام به خرید اپ بسیار محبوب LumaFusion برای ویرایش فیلم های خود کنید، شما ابزارهای بیشتری را برای ویرایش ویدیو های خود در اختیار خواهید داشت. البته باید این نکته را هم یادآوری کنیم که ویرایش فیلم ها تنها محدود به انجام کارهایی مانند بریدن فیلم ها، اضافه کردن متن و عکس و انجام بعضی تغییرات در رنگ ها نیست.

افراد حرفه ای فعال در این زمینه ترجیح می دهند که برای انجام کارهایی مانند ساخت انیمیشن های خاص برای فیلم های خود یا ساخت دیگر افکت های خاص از نرم افزاری مانند ادوبی افتر افکت استفاده نمایند. در این صورت آیپد دارای اپی نیست که از نظر قابلیت هایش حتی نزدیک به این نرم افزار باشد.

بعلاوه می توان گفت که کاربران فعال در زمینه ساخت آهنگ هم با این مشکل ها در زمان ساخت آهنگ با آیپد روبرو خواهند شد. در واقع کاربران می توانند که با استفاده از این دستگاه آهنگ های ساده ای را فراوری نمایند، ولی در صورت استفاده از آیپد شما به یک Virtual Studio Technology در کلاس کاری کامپیوتر های دسکتاپ برای ساخت آهنگ های پیچیده دسترسی ندارید.

در نهایت می توان گفت که در زمان انجام هر دوی این کار ها شما می توانید که از آیپد بهره ببرید، اما بدون شک در زمان انجام این کار ها با آیپد با محدودیت های روبرو خواهید شد؛ محدودیت هایی که در زمان استفاده از کامپیوتر وجود ندارند.

اپل ابتدا آیپدی با دو پورت طراحی نموده بوده است!

4. شما نمی توانید با آیپد بازی بسازید

اگر شما فردی هستید که در زمینه توسعه بازی و حتی توسعه بازی برای دستگاه های اپل مانند آیپد فعالیت می کنید، باید بگوییم که برای انجام این کار به یک کامپیوتر نیاز خواهید داشت. در واقع هیچ راهی نیست که بتوانید با استفاده از آیپد یکی بازی را توسعه دهید.

در حقیقت شما تنها می توانید که نرم افزار هایی مانند Unity یا Unreal Engine را بر روی کامپیوتر اجرا کنید و من فکر نمی کنم که در زمان کنونی تغییری در این موضوع رخ بدهد. بعلاوه با استفاده از کامپیوتر می توانید که کارهای خلاقانه تری را هم انجام دهید.

در واقع در هنگام استفاده از آیپد به این منظور شما تنها به انجام بعضی کارهای بسیار ساده محدود شده اید. دلیل محدود شدن شما این است که آیپد با وجود داشتن قابلیت های فراوان هر چه که باشد یک دستگاه با سیستم عامل تلفن همراه است.

راهنمای خرید آیپد های سال 2020؛ مناسب ترین گزینه برای شما کدام است؟

نتیجه گیری

اگر شما قصد تهیه آیپد ایر 4 به همراه لوازم جانبی مانند کیبورد و قلم اپل Pencil را دارید تا ببینید که می توانید برای کارهایتان از این وسیله بهره ببرید، می توانید که این کار را انجام دهید. در این مقاله قصد نداریم که با صحبت از بعضی تجربه های اتفاق افتاده در زمان کار با آیپد ایر 4 شما را از تصمیمتان دلسرد کنیم.

نگاهی به اطراف نشان می دهد که بسیاری از افراد حرفه ای در زمنیه کاریشان از آیپد استفاده می نمایند و عاشق این دستگاه هم هستند. در واقع افراد زیادی وجود دارند که از آیپد برای انجام کارهایی مانند کشیدن طراح ها، انجام کار های مربوط به انیمیشن، مدل سازی سه بعدی، نوشتن کتاب و حتی ساخت آهنگ استفاده می نمایند و به نظر می رسد که این دستگاه در زمان انجام این کار های به خوبی عمل می نماید.

بدون شک قبل از انتخاب آیپد برای استفاده از این دستگاه برای انجام کار های حرفه ای، باید محدودیت های این دستگاه را در نظر داشته باشید و درباره آن ها فکر کنید. امیدواریم که این مقاله قبل از خرید آیپد به شما در معین کردن انتظارهای تان از این دستگاه یاری نموده باشد.

البته باید بگوییم که سیستم عامل iPadOS برای تبدیل شدن به یک سیستم عامل دسکتاپ و جایگزینی با آن کوشش های بسیار زیادی را انجام داده و تا به امروز بهبودهای مختلفی را به خود دیده است. به اسم نمونه اکنون دانلود کردن فایل ها از اینترنت به شکل ساده تری با آیپد انجام می گردد و کاربران به شکل بهتری می توانند که فایل های خود را مدیریت نمایند.

در نهایت می توانیم بگوییم که هنوز هم شواهدی وجود ندارند که نشان دهند اپل در تبدیل کردن iPadOS به سیستم عاملی کامل و فراتر از یک سیستم عامل موبایل، جدی باشد. البته باید گفت که ممکن است اپل ما را سورپرایز کند پس امیدواریم که در آینده رفته رفته بیشتر سیستم عامل MacOS و کمتر سیستم عامل iPadOS را در آیپد ها ببینیم.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1524

به "4 علت که آیپد ایر 4 نمی تواند جایگزین کامپیوتر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 علت که آیپد ایر 4 نمی تواند جایگزین کامپیوتر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید