اخبار اقتصادی

مقاله: سپرده گذاران بانک ملت تا 3.3 درصد سود بیشتر دریافت کردند

شایان ذکر است، مابه التفاوت سود پرداختی به سپرده های سرمایه گذاری کوتاه و بلند مدت سال 98 براساس معیارهایی از قبیل نرخ اسمی سپرده در زمان افتتاح آن، نوع، مدت ماندگاری و ... محاسبه و به حساب سپرده گذاران بانک ملت واریز شده است.

29 مهر 1400

طرح جامع ملی مدارس تابستانه مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه ای اجرا شد

طرح جامع ملی مدارس تابستانه داغ مهارتی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برای نخستین بار در سراسر کشور به وسیله دانشگاه فنی و حرفه ای اجرا شد.

23 مهر 1400

بیش از 40 سال در ترجمه و معرفی کتاب اشتباه کردیم

به گزارش خبرنگاران، به مناسبت جشنواره یک صد سالگی ادبیات معاصر فارسی، هفتم مهر نشست مجازی ترجمه و اقتصاد نشر با حضور محمد رضا اربابی، رئیس هیات مدیره کانون کشوری انجمن های صنفی ترجمه کشور و احمد شاکری، استاد یار گروه مطالعات فرهنگی پژوهشگاه علوم انسانی...

21 مهر 1400

مدیرعامل شرکت بورس تهران کناره گیری کرد

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران ضمن اعلام استعفای خود از این سمت، توضیحاتی در این خصوص داد.

18 مهر 1400

کرونا و دردسر های دانشجویان بین المللی ، از خانه نشینی تا بیکاری!

شیوع بیماری کرونا دانشجویان بین المللی را با محدودیت ها و مسائل بسیاری روبه رو کرد که تاحدودی تمایل آن ها را به تحصیل در خارج از کشور کاهش داده است.

16 مهر 1400

مضرات مصرف جوش شیرین

قوت اصلی انسان، از قدیم الایام نان بوده است. نان یکی از مواد غذایی است که در هر سه وعده ی اصلی غذایی ما گنجانده می شود. با مصرف نان، بخش قابل توجهی از مواد مغذی مورد نیاز بدن ما اعم از پروتئین، انرژی، مواد نشاسته ای، ویتامین ها و ... تأمین می شود.

14 مهر 1400

انتها میراثی بد در پرسپولیس؛ راهکارهای نو برای فرار از خاطرات تلخ اسپانسری

قرارداد پُر ماجرای باشگاه پرسپولیس با کارگزار این باشگاه انتها پس از کش و قوس های فراوان فسخ شد تا سرخپوشان طی روزهای آینده در پی برگزاری مزایده و انتخاب کارگزار نو باشند.

5 مهر 1400

معرفی شیائومی 11 تی پرو با شارژ سریع 120 وات

شیائومی، غول فناوری چینی، روز دوشنبه 6 سپتامبر (15 شهریور ماه) یک تیزر تبلیغاتی کوتاه را از طرق حساب های خود در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که نشان می دهد گوشی هوشمند Xiaomi 11T Pro را به یک سیستم شارژ سریع و قدرتمند 120 وات مجهز کرده است.

16 شهریور 1400

11 معدن فارس از طریق مزایده عمومی وارد چرخه تولید می شوند

ایزدی گفت: در راستای فعال سازی و تمدید مجوز معادن استان فارس، پرونده 11 معدن هم ابطال شد که این معادن در ادامه از طریق مزایده عمومی وارد چرخه تولید خواهند شد.

4 شهریور 1400

گسست موجود بین توسعه روستایی و بخش صنعت و معدن استان برطرف گردد

استاندار یزد بر ضرورت از بین رفتن گسست موجود بین توسعه روستایی و بخش صنعت و معدن استان، تاکید نمود.

2 شهریور 1400

خبرنگاران وزیر جهاد کشاورزی به خراسان شمالی سفر می نماید

بجنورد - خبرنگاران - وزیر جهاد کشاورزی چهارشنبه و پنجشنبه این هفته - فردا و پس فردا - برای آنالیز شرایط کشاورزی خراسان شمالی به این استان سفر می نماید.

2 شهریور 1400

تجارت خارجی زنجان با افزایش سهم صادرات صنایع سلولزی و کاغذسازی متحول می گردد

رئیس اتاق زنجان با بیان اینکه صنایع سلولزی و کاغذسازی در زمره صنایع برتر استان محسوب می گردد، گفت: در رابطه با این صنایع جلسات کارشناسی مختلفی در اتاق برگزار شده و حتی در این رابطه نظرات سایر استان ها هم اخذ شده است.

24 مرداد 1400

سند صیانت از بچه ها و نوجوانان در فضای مجازی احتیاج به ضمانت اجرایی دارد

سند صیانت از بچه ها و نوجوانان در فضای مجازی بعد از 5 سال که از مطرح شدن و تدوین پیش نویس آن گذشته، خاتمه در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید. درباره کلیات این سند با محمدحسین سیاح طاهری یکی از اعضای تیم تهیه کننده آن گفت و گو کردیم و نظر دو تن از کارشناسان...

19 مرداد 1400

چرا سن اعضای بدنمان ممکن است از خودمان بیشتر باشد؟

زومیت/سرعت پیر شدن بعضی از قسمت های بدن بیشتر از دیگر بخش ها است؛ به نحوی که اعضایی از بدن می توانند بیش از صاحب خود عمر نمایند.

18 مرداد 1400

نخستین مرکز بین المللی نوآوری راه اندازی می شود

یک مرکز نوآوری به نام نخستین مرکز نوآوری بین المللی کشور در دانشگاه اهل بیت(ع) راه اندازی می شود.

17 مرداد 1400

پراید به کانال 140 میلیون تومان رسید ، دلایل افزایش قیمت بررسی شد

در هفته ای که گذشت، بازار خودرو همانند هفته های گذشته، دچار کم رونقی بود. اگر چه، برخی از خودروهای پر تقاضا در بازار، مثل پراید دچار افزایش قیمت شدند.

15 مرداد 1400

آیا استون هنج از لیست میراث جهانی خارج می گردد؟

یونسکو به دولت بریتانیا اعلام نموده است که اگر پروژه 1.7 میلیارد پوندی ساخت جاده تونلی ادامه پیدا کند، سازه استون هنج را در لیست میراث تاریخی در معرض خطر قرار خواهد داد.

14 مرداد 1400

مشکل کمبود انسولین نداریم

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای فروردین سال جاری حدود 50 هزار قلم انسولین میان داروخانه های هلال احمر توزیع و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.

10 مرداد 1400

عصبانیت مدیران استقلال از مدافع تیم، ماجرای ویلای جنجالی!

محمدحسین مدافع استقلال برای اینکه به جای مانده پولش را از این باشگاه بگیرد و بتواند مبلغ بدهی شخصی اش را پرداخت کند، موضوع برگشت خوردن چکش را رسانه ای نموده تا به باشگاه استقلال فشار بیاورد.

5 مرداد 1400

کیفیت بیشتر محصولات فولادی بالاتر از استانداردهای جهانی است

تهران (پانا) - عضو هیات مدیره انجمن فراوریکنندگان فولاد ایران می گوید کیفیت بیشتر محصولات شرکت فولاد مبارکه بالاتر از استانداردهای جهانی بوده و این شرکت توانست در سال 99 با تمام مشکلاتی که در صنعت فولا کشور وجود داشت با رکورد فراوری فولاد خام و بعلاوه...

2 مرداد 1400
تعداد: (389)