اخبار اقتصادی

امیرعبداللهیان: مذاکره با آمریکا ⁧‫در سایه زور و تهدید انجام نمی شود خبرنگاران

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: در سایه زور و تهدید هرگز با آمریکا ⁧‫مذاکره‬⁩ نخواهد شد.

29 فروردین 1400

در عدن چه می گذرد؟

خبر ها از شهر عدن در جنوب یمن از دور جدید درگیری و به جان هم افتادن گروه موسوم به شورای انتقالیِ جنوب مورد حمایت امارات و دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور که از سوی عربستان پشتیبانی می شود، حکایت دارد.

26 فروردین 1400

واعظی: کوشش برای تقویت همکاری ایران و آذربایجان لازم است

تهران (پانا) - رئیس دفتر رئیس جمهوری بر توسعه و تعمیق روابط با کشور آذربایجان در همه عرصه ها به ویژه در زمینه مالی و تجاری تاکید نمود و گفت ایران و آذربایجان به عنوان دو کشور دوست و همسایه از روابط راهبردی برخوردارند و کوشش برای تقویت این همکاری ها لازم...

24 فروردین 1400

ساعت رسمی کشور تا قبل از ماه رمضان به عقب کشیده می گردد؟ خبرنگاران

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از کوشش نمایندگان برای تثبیت ساعت رسمی کشور تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان به منظور جلوگیری از ایجاد بی نظمی و آشفتگی در زندگی مردم اطلاع داد.

20 فروردین 1400

خودروی کارکرده تمیز و سالم از کجا بخریم؟

وقتی روزهای ما کرونایی نبود و شرایط اقتصاد خانواده ها سروسامان بیشتری داشت، همواره این مقطع از سال فصل رونق دریافت بازار خودرو بود. آدم های زیادی را می دیدیم که در سطح شهر، به شوق فرا رسیدن بهار و تعطیلات سال نو دنبال خرید خودروی جدید افتادند.

19 فروردین 1400

معامله مسکن در کرج تقریبا نصف شد ، رونق تهاتر خانه

به گزارش خبرنگاران، رئیس اتحادیه املاک کرج به خبرنگاران گفت: قیمت مسکن در کرج 30 درصد ارزان شده است و همچنین در بهمن ماه هم سطح معاملات خرید مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد کاهش یافته است.

18 فروردین 1400

پژمانفر: وظیفه خود می دانیم شکایت به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم

تهران (پانا) - رئیس کمیسون اصل 90 تاکید نمود با گذشت 7 سال از زمان دولت قبل ولی همچنان وظیفه خود می دانیم شکایت وارده به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم.

6 فروردین 1400

نشست خبری جبهه تحول خواستار انقلابی برگزار می گردد خبرنگاران

نشست خبری جبهه تحول خواستار انقلابی پیرامون مسائل سیاسی، مالی کشور، لایحه بودجه، عملکرد مجلس شورای اسلامی و انتخابات 1400 برگزار می گردد.

5 فروردین 1400

سازمان ملل: اوضاع یمن هرگز بدتر از این نبوده است

رئیس بخش یاری های سازمان ملل با تاکید بر اینکه اوضاع یمن هرگز از این بدتر نبوده است از بی میلی کشورهای ثروتمند بین المللی برای ادامه یاری های خود به مردم یمن اطلاع داد.

5 فروردین 1400

اسلامی: 3000 کیلومتر آزادراه در دست کار است ، مهمترین و بزرگترین آزادراهی که افتتاح شد غدیر بود خبرنگاران

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر تسریع در احداث و تکمیل خط آهن شیراز ـ بوشهر، گفت: طول آزادراه های کشور تا سرانجام دولت به 20هزار کیلومتر می رسد.

3 فروردین 1400

کرمی: شرکت های خلاق، میراث فرهنگی و گردشگری را ثروت آفرین و اشتغال زا می نماید خبرنگاران

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی درباره انعقاد تفاهم نامه ای سه جانبه برای تبدیل ظرفیت های نهفته حوزه فناوری های نرم و صنایع فرهنگی به اشتغال شرح داد.

3 فروردین 1400

سرماخوردگی از ابتلا به کووید 19 جلوگیری نمی کند

ماه هاست دانشمندان می خواهند بدانند که آیا ابتلا به یکی از انواع کروناویروس که ایجاد سرماخوردگی های معمولی می کند می تواند از ابتلا به نوع شدید کووید 19 پیشگیری کند یا خیر.

29 اسفند 1399

راز اعتیاد به تورم خواری

دوره های طولانی تورم در اقتصاد ایران، زمینه شکل گیری گروه های تورم خوار را به وجود آورده است. هر زمان که تورم از تب و تاب می ایستد، صدای طرفداران رونق حبابی بلند می شود. این گروه ها در دوره های تورمی، از شرایط افزایش قیمت، ثروت اندوزی می کنند؛ اما در دوره...

29 اسفند 1399

ایرانیان به منطق مستقل دانشگاه فکر نکردند، انتقاد از بازخوانی دانشگاه ایرانی ذیل ایدئولوژی ها و شبه ایدئولوژی های بیرون از دانشگاه

خبرنگاران ، خداداد خادم: ایمانوئل کانت را اگر موثرترین فیلسوف عصر روشنگری ندانیم حداقل یکی از موثرترین این فیلسوفان است. تقریبا شاید همه آثار مهم کانت به زبان فارسی ترجمه شده اما بعضی از آثار کانت دیرتر ترجمه و منتشر شده است. یکی عناوین نزاع دانشکده...

25 اسفند 1399

ساکی: موضع بایدن درباره برجام تغییر نکرده است

تهران (پانا) - سخنگوی کاخ سفید آنچه که به نقل از بایدن در قبال تحریم و برجام نقل شده را نادرست دانست و گفت موضع رئیس جمهوری آمریکا در این زمینه تغییری نکرده است.

19 اسفند 1399

تصمیم آلمان برای حمایت از اپوزیسیون در بلاروس

صدر اعظم آلمان از معترضان در بلاروس حمایت و بیان نمود تصمیم دارد به اپوزیسیون این کشور آسانتر ویزا دهد.

18 اسفند 1399

برنامه ریزی و کنترل پروژه چیست؟ اصول، مراحل و اهداف

اهمیت برنامه ریزی و کنترل پروژه اخیراً در بسیاری از کارهای مدیریتی رو به افزایش است. این مهم شامل برنامه ریزی، نظارت و کنترل فعالیت های فنی، زمان بندی، مصالح مورد نیاز و هزینه های احتمالی برای توسعه پروژه است.

18 اسفند 1399

5 مودم روتر پرسرعت بازار ایران را بشناسید

در حالی که بازار ایران بیشتر با مودم روترهای سری N پر شده است و کاربران هم دوست دارند برای اینترنت ADSL خود زیاد هزینه نکنند و نهایتا یک مودم 100 الی 150 هزار تومانی بخرند؛ باز هم می گردد مودم روترهایی با سرعت بالا پیدا کرد. در این مطلب می خواهیم 5 مودم روتر پرسرعت...

14 اسفند 1399

فرمانده نیروی هوایی ارتش مهمان شبکه پنج می شود

برنامه تلویزیونی دستخط جمعه هفدهم بهمن با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روی آنتن خواهد رفت.

12 اسفند 1399

خبرنگاران قزاقستان و بسته سوم اصلاحات سیاسی

تهران- خبرنگاران- توسعه سیاسی و اجتماعی در قزاقستان که در گام نخست با اصلاح قوانین انتخابات و مجازات عمومی آغاز شد و در گام دوم بر انتخابات دهداری ها و حقوق بشر تمرکز داشت، اکنون با معرفی بسته سوم اصلاحی، وارد مرحله تازه ای شده است.

10 اسفند 1399
تعداد: (326)