تندیس طلایی جشنواره پیوند فرهنگ و خوراک ارمنستان به گروهی از آشپزهای ایرانی رسید

به گزارش تور اروپا ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر گشته، تندیس طلایی جشنواره پیوند فرهنگ و خوراک ارمنستان به گروهی از آشپزهای ایرانی رسید.

تندیس طلایی جشنواره پیوند فرهنگ و خوراک ارمنستان به گروهی از آشپزهای ایرانی رسید

فدراسیون گردشگری خوراک به عنوان یکی از بسترهای تخصصی فعال در دفتر توسعه گردشگری داخلی با دارا بودن چهار میز تخصصی شامل غذاهای ایرانی، ملل، سردنوش ها و گرم نوش ها و بعلاوه نان و شیرینی در کوشش است با حضور در فضاهای رقابتی حوزه خوراک، نسبت به انتخاب سرآشپزهای ماهر و سرآمد با هدف تشکیل تیم ملی آشپزی ایران اقدام کند.

یکی از رویدادهای اخیر که در پیشبرد این روند تاثیرگذار بوده است، حضور نمایندگانی از ایران در جشنواره پیوند فرهنگ و گردشگری خوراک ایران و ارمنستان یا ناواساد بود که در تاریخ 19 مرداد در شهر سیسیان ارمنستان برگزار گردید.

میز گردشگری خوراک ایران به عنوان یکی از واحدهای تخصصی دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توانست در این رویداد با حضور در 14 رشته از جمله غذاهای سنتی، ملل، میوه آرایی، خوراک باستان، شیرینی و غیره، تندیس طلایی دومین جشنواره پیوند فرهنگ و گردشگری خوراک ایران و ارمنستان را از آن خود کند.

ناواساد را میتوان رویدادی برای پیوند فرهنگ و گردشگری میان ایران و ارمنستان توصیف کرد. این جشنواره که به منظور بیان سابقه دوستی ایران و ارمنستان و با نشان دادن اشتراکات فرهنگی، هنری و گردشگری دو کشور برپا شده، دارای بخش های مجذوب نماینده با عنوان جشنواره مسابقه آشپزی است. سرآشپزان و علاقمندان به این حوزه با پخت و ارائه خوراک های کهن دو کشور با شرکت در مسابقه و جشنواره نسبت به احیا و معرفی این خوراک ها کوشش می نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 1 شهریور 1402 بروزرسانی: 1 شهریور 1402 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 2086

به "تندیس طلایی جشنواره پیوند فرهنگ و خوراک ارمنستان به گروهی از آشپزهای ایرانی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندیس طلایی جشنواره پیوند فرهنگ و خوراک ارمنستان به گروهی از آشپزهای ایرانی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید