تولید 1200 کیلوگرم شمش از بزرگترین معدن طلای ایران

به گزارش تور اروپا ارزان، سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلا زرشوران با بیان اینکه امسال برای تولید یک هزار و 200 کیلوگرم شمش طلا از این معدن، برنامه ریزی شده است، گفت: در سال آینده میزان تولید از این معدن به یک هزار و 500 کیلوگرم افزایش خواهد یافت.

تولید 1200 کیلوگرم شمش از بزرگترین معدن طلای ایران

به گزارش تور اروپا ارزان به نقل از ایرنا محسن نادری گفت: این میزان تولید طلا در سال های گذشته و از ابتدای راه اندازی کارخانه تا به امروز بی سابقه بوده است. از اردیبهشت ماه امسال با تغییر برنامه ریزی شرکت در زمینه تولید، شرایط متفاوتی پدید آمد.

وی یادآور شد: فروردین ماه تولید شمش زرشوران 38 کیلو گرم ثبت شد، اما با فرایند صعودی قابل توجه در خرداد ماه 99 تولید 71 کیلوگرم انجام شد و در تیرماه به 86 کیلوگرم دست یافتیم و این فرایند تا تحقق هدف نهایی ادامه خواهد داشت.

به گفته نادری، اکنون مصرف خاک طلا در این مجموعه صنعتی نیز از 32 هزار تن به 36 هزار تن در ماه افزایش یافته است.

وی یادآور شد: نوپا بودن صنعت طلا در سطح کشور از یک طرف و شرایط تحریم های ظالمانه علیه مملکت اسلامی از طرف دیگر شرایط کار را بسیار سخت و طاقت فرسا ساخته، ولی با این وجود با اتکای به توان داخلی و تلاش متخصصان متعهد کشور در سال جهش تولید در جهت تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گامی محکم برداشته و در این ارتباط از تمامی سازمان ها، اداره ها، مقام ها و دستگاه های اجرایی اعم از استانی و کشوری انتظار مساعدت و همراهی وجود دارد.

نادری خاطرنشان ساخت: سیاست های حمایتی کمک شایانی به پیشبرد هدف تعریف شده این بخش خواهد داشت.

وی اضافه نمود: کلنگ زنی و احداث کارخانه طلای زرشوران از سال 1386 با ظرفیت اسمی تولید سه تن در سال شروع و در نهایت در آبان 1393 به بهره برداری رسید که به علت نواقص عمده در طراحی و ساخت کارخانه، تا به امروز دستیابی به ظرفیت اسمی تحقق نیافته است.

نادری توضیح داد: آموزش و یادگیری نیروهای انسانی، هدفمند سازی فعالیت کارخانه و انجام اصلاحات خط تولید، تحقیق و توسعه در زمینه های جدید صنعت طلا، برنامه ریزی و اجرای برخی پروژه های حیاتی مجموعه مانند اخذ مجوزها و انجام مقدمات احداث طرح توسعه کارخانه، تکمیل و راه اندازی انبار ناریه معدن، تسریع فعالیت های اجرایی سد باطله کارخانه، گازرسانی به مجتمع برای جایگزینی سوخت مایع با گاز و چندین طرح و پروژه مهم دیگر از جمله اقدامات به عمل آمده در سه ماهه نخست 1399 محسوب می شود.

سرپرست شرکت گسترش معادن وصنایع معدنی طلا زرشوران اضافه نمود: مجموعه تلاش ها و اقدام های اجرا شده موجب اخذ مجوزهای شروع عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران با هدف دستیابی به ظرفیت جدید یک و نیم تن طلا در سال شد و برای تحقق این امر سازمان ایمیدرو ضمن حمایت و مساعدت حداکثری، میزان 37 میلیون یورو و 97 میلیارد تومان بودجه از منابع داخلی سازمان را اختصاص داد.

وی خاطرنشان ساخت: اکنون برای حل و فصل مسائل قرار داد با پیمانکار پروژه سرگرم رایزنی هستیم، زیرا قرار داد از دو سال قبل متوقف شده و شرکت تلاش دارد تا براساس برنامه ریزی پیش برویم.

نادری پیش بینی کرد: رفع مسائل حقوقی قرارداد موجب می شود تا ظرف دو سال آینده به ظرفیت تولید سه تن طلا در سال برسیم.

وی گفت: تغییرات پی درپی مدیریت در زرشوران و ناقص ماندن اجرای تصمیم های مدیریتی، به عنوان عاملی جدی در آسیب رساندن به مجموعه محسوب می شود و مانع پیشرفت کار بوده و بهبود بهره وری را با شکست روبرو ساخته است.

نادری اضافه نمود: زرشوران در حالت فعلی برای بیش از هزار نفر اشتغال مستقیم و برای بیش از چند هزار نفر در منطقه اشتغال غیر مستقیم فراهم ساخته و این میزان اشتغال زایی با راه اندازی طرح توسعه می تواند به دو برابر نیز افزایش پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 934

به "تولید 1200 کیلوگرم شمش از بزرگترین معدن طلای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید 1200 کیلوگرم شمش از بزرگترین معدن طلای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید