جشنواره های مالزی

به گزارش تور اروپا ارزان، مالزی یکی از زیباترین کشورهای قاره آسیا برای تجربه لحظاتی خوش و دیدنی در تور مالزی است. در تور مالزی می‌توانید در جشنواره‌هایی شرکت کنید که بسیار شاد و مفرح هستند.

جشنواره های مالزی

با وجود آن که بیشتر این جشنها مربوط به نژاد یا مذهب خاصی می‌شود، تمامی مالایایی‌ها بدون توجه به پیشینه مذهبی و نژادی خود، این جشنها را با هم برگزار می‌کنند.جشنهای دیگر همچون کریسمس، هاری گاوای بین مردم ایبان در دایاک، پستاکاآماتان از مردم کادازان دوسون نیز در کشور مالزی برگزار می‌شود در واقع اولین تعطیلات مهم مالزی در زمستان از ماه دسامبر تا اوایل فوریه میباشد و تركیبی از تعطیلات كریسمس و جشن های سال نوی چینی می‌باشد. در تور مالزی و در جشنوراه‌های این کشور می‌توانید لحظاتی خوش و به یادماندنی را تجربه نمایید.

مالزی كشور جوامع چند نژادی و به دنبال آن چند فرهنگی و چند مذهبی می‌باشد. هر نژاد و هر قوم, پيرو عقايد و مذهب خود هستند و اين بدان معناست كه در طول يك سال جشن‌هاي مختلفي برگزار مي‌شو د اين جشن ها يا به صورت ملي و يا در سطوح ديگر برگزار مي‌شوند.مفهوم «open – house» يا « خانه‌باز» كه به معناي دعوت اقوام ودوستان براي سهيم‌شدن آنها در جشن‌ها و غذاهاست در تمامي جشن ها به چشم می‌خورد و بعضی از اين جشن‌ها جزو تعطيلات رسمی و عمومی به شمار می‌روند.

سال نوی چینی یكی از محبوب ترین جشنواره های تور مالزی در تاریخ این كشور است كه مردم در آن معمولا به مدت 15 روز با اهدا هدایای قرمز و نارنجی كه سمبل رفاه و موفقیت است به جشن و پایكوبی میپردازند در این جشن ها مردم با رنگین كمانی از رنگ ها و با به صدا در آوردن سنجها و زنگ ها شروع سال نوی چینی را جشن میگیرند.از سایر جشن ها نیز می توان به جشن چراغ ها كه در آن هندوها معتقد به غلبه خوبی ها بر بدی ها هستند و همچنین جشنواره ورزش های آبی در شهر لنكاوی اشاره کرد.

انتشار: 6 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 34

به "جشنواره های مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره های مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید