حذف 3 قهرمان سابق جام حذفی و تکمیل شگفتی سازی تیمی از لیگ دو

به گزارش تور اروپا ارزان، به گزارش خبرنگاران، مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی بدون انجام یک بازی که به دلیل کرونا لغو شد، برگزار گشت تا پس از انجام بازی استقلال و پیکان هشتمین تیم حاضر در مرحله یک چهارم نیز مشخص شود.

حذف 3 قهرمان سابق جام حذفی و تکمیل شگفتی سازی تیمی از لیگ دو

در مرحله یک هشتم نهایی، جام حذفی روی شگفتی های خود را نشان داد و خلیج فارس ماهشهر تیمی که از لیگ دسته دو توانسته بود در مرحله قبلی مسابقات با حذف هوادار لیگ برتری شگفتی سازی کند، این شگفتی سازی را با حذف نفت در مسجد سلیمان کامل کرد تا میهمان ناخوانده مرحله یک چهارم نهایی مسابقات باشد. ماهشهری ها هر دو حریف لیگ برتری خود را در عین ناباوری در طول 90 دقیقه شکست داده اند.

حضور دو تیم از لیگ یک در مرحله بعدی مسابقات هم اتفاق جالبی است. مس کرمان و خیبر خرم آباد که از تیم های مدعی در لیگ دسته اول هستند و در رده های دوم و سوم جدول این مسابقات حضور دارند با شکست دادن دو تیم لیگ برتری توانستند در بین 8 تیم مرحله بعدی جام حذفی حضور داشته باشند.

خیبر خرم آباد در خانه برابر تیمی به میدان رفت که نام آن صنعت نفت بود اما نفتی ها که بازیکنان و اعضای کادر فنی شان را به دلیل اعتراضات مالی در اختیار نداشتند، تیم امید خود را به میدان فرستادند تا فرصت صعودی مقتدرانه برای شاگردان ویسی در خرم آباد پیش آید و تیم مدعی خیبر با گلباران کردن صنعت نفت مقتدرانه ترین صعود به مرحله بعدی را داشته باشد.

مس کرمان هم دست به کار بزرگی زد و توانست مدافع عنوان قهرمانی را در ضربات پنالتی از گردونه مسابقات حذف نماید تا کار این تیم هم در مرحله یک هشتم ستودنی باشد.

فولاد یکی از تیم های مدعی در جام حذفی بود که در مرحله یک هشتم حذف شد اما تنها مدعی حذف شده در این مسابقات نبود؛ چرا که در اراک هم نتیجه ای جالب رقم خورد تا یکی دیگر از مدعیان جدی قهرمانی در جام حذفی این مسابقات را ترک کند. سپاهان که در لیگ برتر هم چهره تیمی مدعی را به خود گرفته در اراک از پس میزبان خود آلومینیوم بر نیامد و در نهایت با حکم ضربات پنالتی مغلوب آلومینیوم شد تا هر دو تیم آسیایی ایران که مجوز حرفه ای دریافت کردند دست در دست هم در مرحله یک هشتم با این مسابقات وداع کنند.

خیبر خرم آباد با نتیجه 5 بر یک از صنعت نفت را شکست داد

سپاهان تنها تیم اصفهانی نبود که در مرحله یک هشتم نهایی از اتوبوس جام حذفی پیاده شد چرا که همزمان با آنها دیگر کننده اصفهان هم با پذیرفتن شکستی سنگین و خانگی از پرسپولیس با این جام وداع کرده بود تا از این مرحله به بعد اصفهان کننده ای در جام حذفی نداشته باشد.

از دیگر تیم های مدعی حذف شده در مرحله یک هشتم می توان به گل گهر اشاره کرد که با پذیرفتن شکستی نسبتاً سنگین از نساجی از دور این مسابقات کنار رفت. گل گهری ها از امروز به بعد می توانند تمام تمرکز خود را بر روی مسابقات لیگ برتر بگذارند.

درست در مرحله ای که دو تیم مدعی لیگ یکی توانستند با غلبه بر حریفان خود به مرحله یک چهارم صعود کنند، تیم های قعر نشین لیگ برتر با جام حذفی خداحافظی کردند تا چنین به نظر آید که جام حذفی هم منطق خاص خودش را دارد. پدیده و نفت مسجد سلیمان که تیم های انتهای جدول در لیگ برتر هستند در این مرحله با پذیرفتن شکست مقابل مس رفسنجان و خلیج فارس ماهشهر با جام حذفی وداع کردند.

در بین تیم هایی که در مرحله یک چهارم نهایی از جام حذفی کنار رفتند، ذوب آهن، سپاهان و فولاد 3 تیمی هستند که سابقه قهرمانی در این مسابقات را دارند؛ و در بین تیم هایی که به مرحله یک چهارم صعود کردند، پرسپولیس و مس کرمان سابقه قهرمانی در این مسابقات را دارند که در صورت صعود استقلال به مرحله بعدی، جمع تیم هایی که سابقه قهرمانی در جام حذفی را دارند به 3 تیم افزایش پیدا می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1803

به "حذف 3 قهرمان سابق جام حذفی و تکمیل شگفتی سازی تیمی از لیگ دو" امتیاز دهید

2 کاربر به "حذف 3 قهرمان سابق جام حذفی و تکمیل شگفتی سازی تیمی از لیگ دو" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف 3 قهرمان سابق جام حذفی و تکمیل شگفتی سازی تیمی از لیگ دو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید