سیستم بصری برای هواپیمای مافوق صوت ناسا ساخته شد

به گزارش تور اروپا ارزان به نقل از نیواطلس، یکی از اجزای اصلی فناوری هواپیمای مافوق صوت ناسا به نام X-59 Quiet SuperSonic Technology در مرکز تحقیقات لانگلی این سازمان تحت آزمایش است.

سیستم بصری برای هواپیمای مافوق صوت ناسا ساخته شد

سیستم eXternal Vision یا XVS یک سیستم دوربین مخصوص است که خلبان هواپیما با کمک آن می تواند هنگام پرواز جلوی خود را ببیند.

در حال حاضر طراحی ایده آل برای یک هواپیمای مافوق صوت طراحی خطی و شبیه یک دارت است. مشکل اینجاست که چنین شکلی ویژگی های آئرودینامیکی مناسبی دارد، اما خلبان بدون ابزارآلات مکانیکی پیچیده به سختی می تواند جلوی خود را ببیند.

در هواپیمای مافوق صوت کنکورد از شیشه جلوی وسیع برای برطرف کردن این مشکل استفاده شده است. اما در هواپیمای X-59 از فناوری XVS استفاده می شود.

این سیستم بصری با استفاده از یک دوربین تصاویر جلوی خلبان را فیلمبرداری و در نمایشگری مجهز به نرم افزار پردازشگر نشان می دهد. به این ترتیب نه تنها پنجره ای مجازی از فضای پیش رو برای خلبان باز می شود، بلکه اطلاعات پرواز نیز به طور گرافیکی نشان داده می شود.

ناسا اعلام کرده فناوری XVS تست های پرواز را انجام داده و پالت (شامل پردازشگرها، تجهیزات شبکه، توزیع ویدئو و تجهیزات برقی)، دوربین و مانتیور آن نیز اکنون آزمایش های زمینی را پشت سر می گذارند تا تضمین شود الزامات امنیتی در ساختار آن رعایت شده است.

هواپیمای X-59 پس از تکمیل می تواند در ارتفاع 17 هزار متری با سرعت 1.27 ماخ (1512 کیلومتر برساعت) پرواز کند و سروصدای ناشی از آن به اندازه صدای بستن در خودرو است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 553

به "سیستم بصری برای هواپیمای مافوق صوت ناسا ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم بصری برای هواپیمای مافوق صوت ناسا ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید