شگفتی های دنیای رنگ ها

به گزارش تور اروپا ارزان، رنگ می تواند شگفت انگیز و پیچیده باشد ، اما دقیقاً چگونه کار می نماید؟ در ساده ترین طول موج های مختلف ، یک جسم را بازتاب می دهند و به چشمان ما برمی گردند ، جایی که به شبکیه چشم برخورد می نمایند. با این حال ، این بازتاب ساده طول موج تأثیری در افراد دارد که بسیار ساده است.

شگفتی های دنیای رنگ ها

به گزارش خبرنگاران ،رنگ می تواند خلق و خوی را تغییر دهد ، صحنه ای را تنظیم کند یا شما را به سمت شخصی جذب کند . ما از رنگ برای ایجاد خانه ای که در آن احساس امنیت و راحتی می کنیم استفاده می کنیم. ما قبل از اینکه خود را به دنیا معرفی کنیم ، خودمان را به رنگ لباس می پوشانیم و از رنگ در رنگدانه ها یا رنگ ها برای بیان پیچیده ترین احساسات خود استفاده می کنیم. تأثیر رنگ بر همه ما قدرتمند و بی نهایت جذاب است و حقایق جالب بسیاری در خصوص رنگ وجود دارد که ما را متعجب می نماید.

در اینجا 10 واقعیت جالب در خصوص رنگی آورده شده است که ممکن است شما ندانید!

  1. زنان و مردان رنگ قرمز را متفاوت می بینند.

محققان دانشگاه آریزونا کشف کردند که توانایی دیدن رنگ قرمز از ژنی است که به کروموزوم X متصل است. از آنجا که زنان دارای دو کروموزوم X هستند ، دو نسخه از این ژن ها به زنان یاری می نماید طیف نارنجی قرمز را بهتر درک نمایند.

  1. رنگ صورتی اعصاب را آرام می نماید و اغلب برای کنترل خشم استفاده می گردد.

رنگ صورتی برای سرکوب خشم و اضطراب شناخته شده است و به طور کلی اثر آرام بخشی دارد. این ماده اغلب در موسسات بهداشت روان و حتی زندانها برای یاری به ایجاد احساس آرامش استفاده می گردد. برای جزئیات بیشتر رنگ صورتی ، کتاب Drunk Tank Pink نوشته آدام آلتر را ببینید!

  1. در سراسر دنیا آبی رایج ترین رنگ مورد علاقه است.

مطالعات صورت گرفته توسط شرکت های مختلف بازاریابی دنیای نشان می دهد که آبی رایج ترین رنگ مورد علاقه در سراسر دنیا است و پس از آن بنفش است.

  1. برخی از افراد از هراس رنگی برخوردارند.

کروموفوبیا یا کروماتوفوبیا ، ترس مداوم و غیر منطقی از رنگ است که می تواند تأثیر منفی بر فعالیت های روزمره فرد داشته باشد. این ترس اغلب از یک واقعه آسیب زا ناشی از یک رنگ خاص ناشی می گردد.

  1. زرد و قرمز با هم باعث گرسنگی شما می شوند.

زنجیره های فست فود این موضوع را سالها پیش فهمیده اند و بارها و بارها از این ترکیب رنگ در مارک تجاری ، تبلیغات و دکوراسیون رستوران استفاده می نمایند.

  1. چرخ رنگ توسط آیزاک نیوتون اختراع شد.

در حدود سال 1665 ایزاک نیوتن با استفاده از منشور نور سفید را به رنگین کمان تبدیل کرد و هفت رنگ را شناسایی کرد. او احساس کرد که آخرین رنگ ، نیلی ، عود اولین رنگ قرمز است و تصمیم گرفت رنگ ها را به صورت دایره ای مرتب کند.

  1. قرمز اولین رنگی است که کودک می بیند.

رنگ قرمز بیشترین طول موج را در بین رنگها دارد و دانشمندان حدس می زنند که این امر پردازش در ایجاد گیرنده ها و اعصاب چشم کودک را آسان تر می نماید.

  1. رنگ در تأثیر اولیه تأثیر زیادی دارد.

62 الی 90٪ از برداشت اول بر اساس این است که کسی در شرایط چگونه رنگ را تشخیص می دهد. برای کسانی که می خواهند اولین برداشت قوی را انجام دهند ، از موارد خنثی پرهیز کنید. در اولین قرار دیدار قرار دارید؟ یک تکه از رنگ روشن را اضافه کنید تا بیشتر به یاد ماندنی گردد.

  1. مردم وقتی سیاه و سفید باشند چیزهای بیشتری فراموش می نمایند.

یادآوری یک فیلم سیاه و سفید یا عکس اغلب به آسانی یک تصویر رنگی نیست. دانشمندان معتقدند این ممکن است به این دلیل باشد که رنگ جذابیت بیشتری نسبت به حس دارد و در نتیجه تأثیر ماندگارتری بر حافظه می گذارد.

  1. پوشیدن لباس سیاه باعث می گردد قدرتمندتر به نظر برسید.

کت و شلوار براق ، لباس سیاه کوچک ، لباسهای فارغ التحصیلی ، لباس قاضی ؛ پوشیدن سیاه همراه با گرانشی است که اغلب به عنوان قدرت درک می گردد.

دفعه دیگر که بیرون از خانه قدم می زنید ، با دوستانتان دیدار می کنید یا برای خرید کالای جدیدی در خانه خود می روید ، به این فکر کنید که برداشت شما از رنگها بر روحیه یا تصمیمات شما چگونه است؟آیا به هیچ یک از این حقایق جالب در خصوص رنگ آمیزی در طبیعت توجه می کنید؟ و حالا ، رنگ مورد علاقه شما چیست؟

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1140

به "شگفتی های دنیای رنگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگفتی های دنیای رنگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید