ظرف یک ماه می توان قیمت ها را کنترل کرد ، دستگاه های مسئول به وظایفشان عمل نمی کنند

به گزارش تور اروپا ارزان، محمدعلی اسفنانی با اشاره به عدم تناسب بین عرضه و تقاضا به عنوان عامل گرانی کالا، گفت: کنترل قیمت ها مشروط به عمل کردن دستگاه های مسئول به وظایفشان است.

ظرف یک ماه می توان قیمت ها را کنترل کرد ، دستگاه های مسئول به وظایفشان عمل نمی کنند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران معاون سازمان تعزیرات حکومتی در یک برنامه خبری در پاسخ به سوالی مبنی اینکه چه زمانی افزایش قمیت ها کنترل می شود و مسئول و متولی این امر کیست، گفت: کنترل قیمت ها بستگی به آن دارد که شرایط موجود در جامعه به چه سمت وسویی حرکت کند.

وی اضافه نمود: تا زمانی که عرضه و تقاضای کالای در بازار تناسب نداشته باشد شاهد گرانی کالا خواهیم بود؛ لذا اگر مطرح می شود که در سال 96 کنترل قیمت کالا ها اجرا شده بود این مهم به آن دلیل بود که در آن زمان مولفه های تاثیرگذار در تنظیم قیمت ها کنترل شده بود و بازار نیز به لحاظ کالا های مورد نیاز مردم اشباع شده بود و نیاز مردم را تامین می کرد.

اسفنانی گفت: عدم انطباق بین عرضه و تقاضا عاملی برای افزایش قیمت است بنابراین برای آنکه دیگر شاهد افزایش قیمت نباشیم باید تمام دستگاه ها و مسئولین مرتبط با این موضوع بتوانند این مساله را مدیریت کنند و لذا مدیریت زنجیره تولید، واردات، توزیع و مصرف در راستای تطابق آن برای جلوگیری از افزایش قیمت ها حائز اهمیت است.

وی اضافه نمود: اگر چنین اقداماتی انجام شود ما در آینده مثلا یک ماه دیگر به مهار و کنترل قیمت ها دست می یابیم، اما اگر مسئولین به وظایف خودشان در دستگاه های مختلف عمل نکنند نمی توان امیدوار بود که به این مهم دست خواهیم یافت.

وی گفت: به اعتماد من نقش اتاق اصناف در کنترل و مهار قیمت ها بسیار مهم است، زیرا بخشی از پرونده های تخلف مربوط به واحد های صنفی است.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: نقش نظارتی تعزیرات در مقابل نقش واقعی و صلاحیت ذاتی که آن که دادرسی است، بسیار کمرنگ تر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1052

به "ظرف یک ماه می توان قیمت ها را کنترل کرد ، دستگاه های مسئول به وظایفشان عمل نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرف یک ماه می توان قیمت ها را کنترل کرد ، دستگاه های مسئول به وظایفشان عمل نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید