علائم زایمان طبیعی که شاید شما نمی دانستید!

به گزارش تور اروپا ارزان، علائم زایمان طبیعی شامل چه مواردی می گردد؟ درد زایمان طبیعی چقدر طول می کشد؟زایمان طبیعی یکی از برترین روش ها برای خانم هایی است که مشکل خاصی ندارند و دوست دارند خیلی زود از جایشان بلند شوند؛ اگر شما هم جزو این خانم هستید با علائم نزدیک شدن زایمان آشنا شوید تا بتوانید به موقع کار ضروری را انجام دهید.

علائم زایمان طبیعی که شاید شما نمی دانستید!

زایمان طبیعی و ترشح توده مسدود نماینده

زمانی که بدن متوجه بروز علائم بارداری و هورمون HCG گردد، تمام تلاشش را می نماید تا از جنینی که در رحم قرار گرفته است، مراقبت کند. یکی از کارهایی که بدن برای جلوگیری از ورود باکتری ها و ایجاد عفونت به رحم انجام می دهد، ترشح مخاطی موسوم به توده مسدود نماینده است تا جلوی ورود میکروب ها را بگیرد و از جنین مراقبت کند. یکی از علائم زایمان طبیعی خارج شدن این مخاط به شکل ترشح از واژن است که به علت کوتاه و شل شدن دهانه رحم اتفاق می افتد.

اسهال یک علامت مهم زایمان طبیعییکی از علائم بارداری یبوست است. یبوست معمولا در تمام دوران بارداری ادامه دارد و زمانی که موعد زایمان طبیعی سر می رسد، نه تنها از بین می رود؛ بلکه تغییر رفتار هم خواهد داد و گاهی به اسهال تبدیل خواهد شد. بنابراین چنانچه در هفته های آخر بارداری متوجه بروز اسهال شدید، گوش به زنگ باشید که احتمالا در حال تجربه علائم زایمان طبیعی هستید؛ مگر اینکه علائم مسمومیت داشته باشید؛ در هر دو صورت هر چه زودتر با پزشک تماس گرفته یا به بیمارستان مراجعه کنید.

ترشحات خونی از نشانه های رسیدن وقت زایمانعلاوه بر توده مسدود نماینده که با نزدیک شدن به علائم زایمان طبیعی خارج می گردد؛ ممکن است به علت بروز تغییرات دهانه رحم از جمله نرم، کوتاه و شل شدن آن مویرگ ها دچار پارگی شوند و باعث بروز ترشح خونی شوند. توجه داشته باشید که این ترشحات بسیار کم هستند و اگر شبیه خونریزی شدند یا لخته از بدنتان خارج شد، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

نحوه قرار گرفتن سر از علائم نزدیک شدن زایمانیکی دیگر از علائم زایمان طبیعی قرار گرفتن سر جنین در دهانه رحم است. تغییر شرایط جنین اغلب در هفته های پایانی اتفاق می افتد و وقتی سر روی ناحیه تناسلی فشار زیادی وارد کند، در حال تجربه علائم نزدیک شدن زایمان هستید. در این شرایط درد خیلی شدیدی در این ناحیه می پیچد که لگن خاصره را هم درگیر خواهد نمود. تنها مزیتی که این شرایط برایتان فراهم می نماید، این است که به علت پایین قرار گرفتن جنین، فشار روی قفسه سینه و پرده دیافراگم کم شده و مقداری از تنگی نفس در بارداری بر طرف خواهد شد.

انقباض های تمرینی یا برکستون هیکساز جالب ترین موارد علائم زایمان طبیعی انقباض هایی است که تحت عنوان برکستون هیکس شناخته می گردد. این انقباض ها نوعی انقباض تمرینی هستند و بدن مادر را برای درد اصلی زایمان طبیعی آماده می نمایند. بروز انقباض های برکستون هیکس یا انقباض کاذب اغلب چند هفته مانده به زمان وضع حمل اتفاق می افتد.

درد زایمان طبیعی چند ساعت است؟یکی از مواردی که سوال بسیاری از خانم هاست، مدت زمانی است که درد زایمان طبیعی طول می کشد. واقعیت این است که این درد در هر خانمی با خانم دیگر فرق دارد؛ برای یک خانم ممکن است خیلی کم باشد و برای دیگری ممکن است به حدی طول بکشد که پزشک دستور سزارین بدهد. علاوه بر درد، موردی که می تواند به عنوان یکی از علائم زایمان طبیعی در نظر گرفته گردد، انقباض ها هستند. تفاوت انقباض های اصلی با انقباض کاذب این است که منظم هستند و رفته رفته شدتشان بیشتر خواهد شد. انقباض های قبل از زایمان علائم زیر را نشان می دهند:

با استراحت بهتر نمی گردد

درد به سمت جلوی بدن پخش می گردد

بین 40 ثانیه تا یک دقیقه طول می کشد

منظم است

درد بیشتر می گردد

اگر با این علائم رو به رو شدید، هر چه سریعتر خودتان را به پزشکتان برسانید؛ چون زمان مراجعه به بیمارستان برای زایمان طبیعی رسیده است.

منبع: نی نی سایت

منبع: راسخون
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1649

به "علائم زایمان طبیعی که شاید شما نمی دانستید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم زایمان طبیعی که شاید شما نمی دانستید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید