فعالیت شبانه موزه ها به زودی شروع می گردد

به گزارش تور اروپا ارزان، خبرنگاران آنلاین:مدیر اداره کل موزه ها گفت: براساس کلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به صورت آزمایشی و به عنوان پایلوت بعد از انتها ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدکنندگان سرویس می دهند.

فعالیت شبانه موزه ها به زودی شروع می گردد

به گزارش ایسنا، محمدرضا کارگر گفت: تا کنون کلیت طرح برای فعالیت شبانه موزه ها تأیید شده است، اما نخست باید ساز و کار آن فراهم گردد، در نخستین قدم بعد از انتها ماه رمضان، دو موزه در روزهای پنج شنبه و آدینه تا 9 شب به فعالیت خود ادامه می دهند، تا به نتیجه کلی درباره این اقدام برسیم.

او با اشاره به این که سه کاخ موزه گلستان، نیاوران و سعدآباد و موزه ملی ایران، در حال حاضر آمادگی اجرایی شدن این طرح را دارند، بیان کرد: با این وجود در نخستین قدم ابتدا دو موزه، به عنوان پایلوت و برای آنالیز وضعیت در اولویت قرار می گیرند.

افزایش ورودی موزه ها در هیأت دولت

مدیر اداره کل موزه ها، همچنین از احتمال افزوایش قیمت بلیت ورودی موزه ها در آینده ای نزدیک اطلاع داد و گفت: در حال حاضر این افزایش قیمت در هیات دولت در دست آنالیز است.

کارگر همچنین درباره ساعت کار موزه ها در نیمه نخست سال 98 نیز شرح داد: موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی مانند هر سال از ساعت 9 تا 18 فعال هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 325

به "فعالیت شبانه موزه ها به زودی شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت شبانه موزه ها به زودی شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید