ملی پوش سابق تنیس ایران: بسیاری از بازیکنان بی انگیزه شده اند، در تنیس چند دستگی وجود دارد

به گزارش تور اروپا ارزان، ملی پوش پیشین تنیس ایران گفت: فدراسیون به تعهدات خود عمل کند بازیکنان خوبی هم به تیم ملی می آیند اما شرایط الان به گونه ای شده که ما حتی مسابقات داخلی زیادی نداریم و خیلی از تنیس بازان هم بی انگیزه شده اند.

ملی پوش سابق تنیس ایران: بسیاری از بازیکنان بی انگیزه شده اند، در تنیس چند دستگی وجود دارد

امیروالا معدنچی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره اینکه رییس جدید فدراسیون تنیس چه اقداماتی باید انجام دهد تا تنیس ایران بتواند پیشرفت کند، بیان نمود: اولین گامی که رییس فدراسیون باید بردارد به نظرم این است همه تنیس بازان و پیشکسوتان را کنار هم جمع و در تنیس همبستگی ایجاد کند. مشکل اصلی تنیس ما این است. روابط خوب نیست و در آن چند دستگی وجود دارد.

او در پاسخ به این پرسش که شرایط تنیس ایران را از لحاظ ساختن پشتوانه چطور می بیند، تاکید کرد: تنیس ایران همیشه بازیکنان خوبی داشته است و الان هم دارد. اما نمی توانم بگویم آن ها را می توانند جایگزین کنند یا خیر و هر چه بازیکنان کم سن بزرگتر می شوند باید خودشان را نشان دهند. ولی مشکل بازیکنان سن پایین ما این است کمتر در مسابقات بین المللی بازی کرده اند و مقابل بازیکنان خارجی کم تجربه اند و نمی توانند خودشان را نشان دهند.

معدنچی در مورد اینکه چرا تنیس ایران با وجود داشتن سابقه زیاد اما نتوانسته خودش را آنطور که باید ثابت کند، شرح داد: به نظرم جایگاه تنیس ایران خوب بوده است و سه سال پیش بعد از 13 سال با مربیگری آقای احمدوند توانستیم در گروه دو آسیا بمانیم. دو سال پیش نیز مقابل تایوان نسبتا نتیجه خوبی گرفتیم و تایوان یکی از بهترین تیم هایی بود که در تاریخ دیویس کاپ با ایران بازی کرد. تنها باخت بد تیم ملی برای سال پیش بود که به گروه چهار رفتیم. البته مشکلاتی وجود داشت و وقتی دست سرمربی خالی باشد کاری از دستش بر نمی آید و فدراسیون باید به آن تعهداتی که دارد عمل کند تا بازیکنان خوب هم بیایند و برای تیم ملی بازی کنند. در این شرایط وقتی دست سرمربی پر باشد مسلما خوب هم می توان نتیجه گرفت.

ملی پوش پیشین تیم ملی در پاسخ به این پرسش که فکر می کند جنبه قهرمانی تنیس در ایران فراموش شده و بازیکنان بیشتر به چشم تفریح آن را می بینند یا خیر، شرح داد: موافق نیستم که جنبه قهرمانی تنیس فراموش شده است. چون وقتی مسابقه هست همه در ایران می جنگند و سعی می کنند بهترین نتیجه را بگیرند. البته عده ای هستند که برای تفریح تنیس را بازی می کنند اما زمان مسابقات همه تلاش می کنند بهترین باشند. مسئله ای که وجود دارد این است که در یکی، دو سال اخیر مسابقات داخلی زیادی برگزار نشد و مسابقه بین المللی هم که اصلا برگزار نشده است.

او ادامه داد: برای اینکه تنیس از لحاظ قهرمانی بتواند بیشتر توجه ها را به خود جلب فقط با مسابقه دادن این مسئله امکان پذیر است و بهترین حالت هم این است که بازیکنان مسابقات بین المللی بازی کنند و این باعث می گردد در دنیا دیده شوند.

معدنچی در پاسخ به این پرسش که اگر شرایط فراهم گردد دوباره به تیم ملی بر می گردد، شرح داد: بعید می دانم برگردم و بازی کنم و برای این کار دلایل شخصی خودم را دارم. من از 17-18سالگی برای تیم ملی بازی کردم و در رده زیر 18 سال هم بالاترین رنکینگ بین المللی را داشتم که 200 دنیا بود. من هیچ وقت هیچ حمایتی از آن ها نخواستم ولی فدراسیون هم هیچ وقت به تعهدات خود عمل نکرده و نمی کند از این رو بعید می دانم دوباره به تیم ملی برگردم.

او در مورد حضور کم رنگ بازیکنان ایران در مسابقات بین المللی تاکید کرد: یکی از دلایل آن مسائل مالی است و خیلی ها واقعا نمی توانند هزینه کنند و به خارج از ایران برود و مسابقه بدهد. دلیل دیگر آن هم می تواند این باشد که وقتی داخل ایران مسابقه بین المللی نداریم، بازیکنان هم خسته می شوند که دائم به خارج از ایران بروند. اگر چند هفته مسابقه بین المللی داخل ایران برگزار گردد و بازیکنان نتیجه بگیرند انگیزه ای برای آن ها می گردد که حتی به مسابقات کشورهای دیگر بروند اما وقتی انگیزه نباشد و دائم بخواهند از جیب هزینه کنند، خسته می شوند.

معدنچی در پایان گفت: بهترین آرزوها را برای تنیس ایران دارم و امیدوارم به جایگاه واقعی خود برسد و مطمئنا این اتفاق می افتد البته اگر فدراسیون حمایت کند و به تعهدات خود عمل کند.

پایان پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 835

به "ملی پوش سابق تنیس ایران: بسیاری از بازیکنان بی انگیزه شده اند، در تنیس چند دستگی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش سابق تنیس ایران: بسیاری از بازیکنان بی انگیزه شده اند، در تنیس چند دستگی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید