هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 شهر دیگر

به گزارش تور اروپا ارزان، سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 مرکز استان دیگر تا چهارشنبه (3 دی ماه) به کشاورزان و صیادان توصیه هایی را ارایه کرد.

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 شهر دیگر

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد زرنگ با اشاره به پایداری توام با سکون هوا آورده است: این شرایط جوی منجر به انباشت و افزایش غلظت آلاینده ها فردا (30 آذرماه) در شهر های تهران و کرج، دوشنبه (1 دی ماه) در شهر های تهران، کرج، اراک، اصفهان و قم، سه شنبه (2 دی ماه) در شهر های تهران، کرج، اراک، اصفهان، قم و مشهد و چهارشنبه (3 دی ماه) در شهر های تهران، کرج، اراک، اصفهان، قم و مشهد می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی انباشت آلاینده ها و افزایش شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کاهش منابع آلوده کننده از جمله تردد وسایل نقلیه، امکان افزایش شاخص آلودگی تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه ها وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تردد وسایل نقلیه در سطح شهر، پرهیز از حضور افراد آسیب پذیر از جمله بچه ها، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی در فضای باز توصیه می نماید.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: فردا (30 آذرماه) وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در جنوب کرمان و هرمزگان و کاهش 4 تا 6 درجه ای دمای هوا در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان پیش بینی می گردد بنابراین وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی برای استان سیستان و بلوچستان تسریع در برداشت هندوانه شب یلدا و پیاز و انتقال به مکان های مسقف، پوشش دهی محصولات گلخانه ای برداشت شده نظیر گوجه فرنگی به ویژه در شهرستان خاش و تنظیم دمای گلخانه ها، مرغداری ها و سالن های پرورش با توجه به کاهش دما، برای استان کرمان اندیشیدن تمهیدات لازم برای گلخانه ها و سالن های پرورشی در برابر رگبار و باران، عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها، تنظیم دما و نور گلخانه ها با توجه به افزایش رطوبت و کمبود تابش توصیه می گردد.

تنظیم دمای گلخانه ها، مرغداری ها و سالن های پرورش با توجه به کاهش دما، اتخاذ تمهیدات لازم در برابر کاهش دما و وزش باد برای نشا های انتقال یافته به زمین، محافظت از کندو های زنبورعسل در برابر وزش باد، انتقال صیفی جات برداشت شده به انبار، عدم آبیاری نخیلات و مزارع تازه کشت شده سبزی و صیفی به دلیل بارندگی و عدم آبیاری محصولات کشاورزی با ارتفاع حدود یک متر جهت کاهش خطر خوابیدگی از توصیه های ارایه شده برای استان هرمزگان است.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: افزایش ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2.5 متر امروز (29 آذرماه) برای مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، یکشنبه (30 آذرماه) برای مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، دوشنبه (اول دی ماه) برای مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، سه شنبه (2 دی ماه) برای مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس پیش بینی می گردد.

در این شرایط غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناور های سبک، پاره شدن تور های صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت در تردد با شناور های سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل، ممنوعیت تفریحات آبی و شنا توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1185

به "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 شهر دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 شهر دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید