در سفر به تایلند به پوکت یا سامویی برویم؟

به گزارش تور اروپا ارزان، سفر به تایلند برای همه محبوب است در هر سنی که باشی این کشور برایتان سرگرم کننده خواهد بود، اما اینکه بهتر است به کدام شهر برویم پوکت یا سامویی در ادامه با نگرشی مقایسه ای به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

در سفر به تایلند به پوکت یا سامویی برویم؟

پوکت و سامویی دو شهر توریستی در تور تایلند هستند. بسیاری از گردشگرانی که برای نخستین بار قصد سفر به کشور تایلند را دارند در انتخاب مقصد در این مکان دچار مشکل می‌شوند.

پوکت بهتره یا سامویی؟

برای پاسخ دقیق به این سوال باید ویژگی‌های هر کدام از این دو مقصد گردشگری را باهم مقایسه کنیم. اما توجه داشته باشید که پوکت و سامویی هر دو مکان‌های زیبا و بی‌نظیری هستند. از سفر به هیچ ‌کدام از این دو شهر پوکت و سامویی پشیمان نخواهید شد.

مقایسه آب‌وهوای پوکت و سامویی

وضعیت آب‌وهوایی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در هنگام برنامه‌ریزی به تور سامویی یا تور پوکت به آن توجه کنید. وابستگی پاسخ سوال پوکت بهتره یا سامویی به این مورد بسیار زیاد می‌باشد. ممکن است در تمام طول روزهای سفرتان به این شهرها بارندگی شما را از انجام بسیاری از تفریحات دور کند. دمای هوا در پوکت و سامویی هیچگاه کمتر از 24 و بیشتر از 34 درجه سانتی‌گراد نخواهد شد. میانگین میزان بارش نیز در سامویی کمتر از پوکت است. بهتر است پیش از مشاهده این آمار بگویم که لازم نیست نگران باشید، روزهای آفتابی در پوکت و سامویی کم نیستند.

  • میانگین دمای هوا در پوکت: 29 درجه سانتی‌گراد
  • میانگین دمای هوا در سامویی: 28 درجه سانتی‌گراد
  • میانگین میزان بارندگی در پوکت: 160.5 میلی‌متر
  • میانگین میزان بارندگی در سامویی: 121.2 میلی‌متر

مقایسه آب‌وهوای پوکت و سامویی در عید نوروز

اگر قصد دارید تا در روزهای تعطیلات عید نوروز به تور تایلند و شهرهای سامویی یا پوکت سفر کنید این بخش را از دست ندهید. میزان دمای هوا در هر دو شهر مناسب است. اما میزان میانگین بارندگی نشان می‌دهد که بهتر است در نوروز سامویی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید. تصور می‌کنم با این اطلاعات می‌توانید راحت‌تر به سوال پوکت بهتره یا سامویی پاسخ دهید.

میانگین دمای هوای پوکت در تعطیلات عید نوروز: 30 درجه سانتی‌گراد

میانگین دمای هوای سامویی در تعطیلات عید نوروز: 28 درجه سانتی‌گراد

میانگین میزان بارندگی پوکت در تعطیلات عید نوروز: 96.9 میلی‌متر

میانگین میزان بارندگی سامویی در تعطیلات عید نوروز: 66.4 میلی‌متر

مقایسه میزان هزینه‌ها در پوکت و سامویی

هزینه‌های حمل‌ونقل درون شهری و هزینه‌های خورد و خوراک از جمله مهم‌ترین هزینه‌هایی هستند که اگر با تور به سامویی یا پوکت سفر کرده‌ باشید با آنها در ارتباط خواهید بود. در سامویی و پوکت خبری از مترو نیست و وسایل نقلیه عمومی دیگر نیز چندان پیشرفته نیستند. اما گزینه‌های زیادی همچون تو‌ک‌توک، سانگسیو (Songthaew) و تاکسی وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید. حتی شما این امکان را دارید که در سامویی دوچرخه برقی اجاره کنید. جالب است بدانید که اجاره موتور نیز در میان گردشگران بسیار پرطرفدار می‌باشد.

هزینه استفاده از تو‌ک‌توک در پوکت: از 50 بات معادل حدودا 8 هزارتومان تا 150 بات معادل حدودا 24 هزارتومان متغییر است.

هزینه استفاده از تو‌ک‌توک در سامویی: از 20 بات معادل حدودا 3 هزارتومان تا 60 بات معادل حدودا 9 هزار تومان متغییر است.

هزینه استفاده از تاکسی در پوکت: از 200 بات معادل حدودا 30 هزارتومان شروع می‌شود.

هزینه استفاده از تاکسی در سامویی: از 300 بات معادل حدودا 47 هزارتومان شروع می‌شود.

هزینه استفاده از سانگسیو در پوکت: از 40 بات معادل حدودا 6 هزارتومان تا 100 بات معادل حدودا 16 هزارتومان متغییر است.

هزینه استفاده از سانگسیو در سامویی: از 50 بات معادل حدودا 8 هزارتومان تا 100 بات معادل حدودا 16 هزارتومان متغییر است.

مقایسه هتل‌های سامویی با پوکت

سامویی و پوکت هر دو از شهرهای توریستی در تایلند محسوب می‌شوند. در این شهرها تعداد بسیار زیادی هتل وجود دارد. شما می‌توانید مطابق سلیقه و بودجه خود هر نوع هتلی را که می‌خواهید در این شهرها پیدا کنید. در ادامه ما تعدادی از بهترین هتل‌های سامویی و پوکت را معرفی خواهیم کرد تا پاسخ سوال پوکت بهتره یا سامویی؟ برایتان ساده تر شود.

بهترین هتل‌های سامویی

هتل پنج ستاره صندل وود لوکسری سامویی (Sandalwood Luxury Villa Resort): به ازی هر شب دو میلیون و سیصد و پنجاه و پنج هزار تومان

هتل چهار ستاره پوس آن سامویی (Pause on Samui): به ازای هر شب یک میلیون و ششصد و پنجاه هزارتومان

هتل سه ستاره با ساوان سامویی ریزورت (Baan Sawan Samui Resort): به ازای هر شب سیصد وهفتاد هزارتومان

هتل دو ستاره دی روم سامویی (The Room Samui): به ازای هر شب صد و بیست و دو هزارتومان

بهترین هتل‌های پوکت

هتل پنج ستاره مای هاوس پاتونگ هیل (MAI HOUSE Patong Hill): به ازای هر شب یک میلیون سیصد و شصت هزار تومان

هتل چهار ستاره کازابلانکا در پوکت (Casa Blanca Boutique Hotel): به ازای هر شب سیصد هزار تومان

هتل سه ستاره فلاینگ ویلا پوکت (Flying Villa): به ازای هر شب سیصد و هفتاد هزار تومان

هتل دو ستاره ریتسرین بوتیک (Ritsurin Boutique Hotel): به ازای هر شب صد و شصت هزار تومان

تفریحات در سامویی

در سامویی امکانات زیادی برای انجام هر نوع تفریح آبی به چشم می‌خورد. شما می‌توانید در این مکان موج‌سواری، اسکی روی آب، فلای‌برد و غواصی را تجربه کنید. همچنین مهم‌ترین تفریحاتی که باید در سامویی انجام دهید شامل موارد زیر می‌شوند:

گشت‌وگذار در پارک ملی مو کو آنگ تانگ (Mu Ko Ang Thong)

بازدید از مجسمه بودای بزرگ

گذراندن یک غروب در روستای ماهیگیری بوفوت (Bophut)

تماشای صخره‌های پدربزرگ و مادربزرگ (Hin Ta and Hin Yai)

رفتن به جزیره لاکپشت جزیره کو تائو

بازدید از معبد پلی لائم (Wat Plai Laem)

لذت بردن از زیبایی‌های آبشار ناموانگ سامویی (Namuang Waterfall)

بازدید از باغ مخفی بودا (Secret Buddha Garden)

تفریحات در پوکت

طبیعت‌گردی در پوکت یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگران می‌باشد. در این مکان تورهای سافاری در جنگل‌های بکر و زیبا برگزار می‌شود که پیشنهاد می‌کنم آنها را از دست ندهید. رفتن به جزایر فی‌فی را نیز از دست ندهید. تورهای جزایر فی‌فی بسیار هیجان‌انگیز هستند. در بسیاری از این تورها، جایی در میان آب‌ها، قایق‌های تفریحی بزرگ را نگه می‌دارند تا گردشگران بتوانند در این مکان از روی قایق شیرجه زده و کمی شنا کنند. در کنار این موارد فعایت‌های تفریحی دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید در سفر به پوکت از آنها لذت ببرید که در زیر لیستی از آنها را ارائه خواهم کرد.

تفریحات شبانه در جاده بنگلا پوکت (Bangla Road Nightlife)

غواصی در جزایر سیمیلان پوکت (Similan Islands)

خرید از بازارهای شبانه پوکت

شرکت در نمایش فانتا‌سی پوکت (FantaSea Show)

بازدید از معبد وات‌چالونگ پوکت (Wat Chalong)

گردش در خلیج فانگ انگا

لذت بردن از چشم‌اندازهای مناظر طبیعی

آقتاب‌گرفتن در ساحل پاتانگ

تجربه غذاهای لذیذ دریایی در رستوران‌های سواحل پوکت

مقایسه سواحل پوکت و سامویی

بطورکلی سواحل سامویی در مقایسه با سواحل پوکت ساکت‌تر و خلوت‌تر هستند. پس اگر به دنبال شلوغی و هیجان هستید به سواحل پوکت بروید. سواحل سامویی نیز مکانی بی‌نظیر برای استراحت و گرفتن آرامش هستند.

شلوغ‌ترین سواحل سامویی

در میان سواحل سامویی چاونگ و لامایی از بقیه شلوغ‌تر هستند. اما سواحلی نیز وجود دارند که کمتر شناخته شده بوده و معمولا گردشگران به این مکان‌ها نمی‌روند.

خلوت‌ترین سواحل سامویی

از میان خلوت‌ترین سواحل سامویی می‌توان به سامرونگ (Samrong) و بن تای (Ban Tai) اشاره کرد. اگر به دنبال آرامش و لذت بردن از طبیعت بکر سامویی هستید خود را به این سواحل برسانید.

شلوغ‌ترین سواحل پوکت

ساحل پاتانگ در حقیقت شلوغ‌ترین ساحل در پوکت است. هر زمان از شبانه روز که به این ساحل بروید گردشگران پر‌انرژی را خواهید دید که در حال تفریح هستند. پاتانگ یکی از سواحلی است که شما می‌توانید در هنگام شب نیز از تفریحات و جذابیت‌های آن لذت ببرید.

خلوت‌ترین سواحل پوکت

اما در پوکت نیز سواحل خلوتی وجود دارند. از میان خلوت‌ترین سواحل پوکت می‌توان به ساحل مرلین (Merlin Beach) ، ما خاو (Mai Khao) و ساحل بانانا (Banana Beach) اشاره کرد. معمولا گردشگران کمتری به این سواحل سفر می‌کنند.

فاصله پوکت تا سامویی چقدر است؟

همانطورکه روی نقشه می‌توانید مشاهده کنید فاصله پوکت تا سامویی 339 کیلومتر است. اگر تعداد روزهای زیادی را در تایلند می‌گذرانید، این امکان برایتان وجود دارد که از هر دو این مقاصد گردشگری بی‌نظیر بازدید کنید.

خرید در سامویی یا پوکت

اکثر مراکز خرید پوکت را فروشگاه‌ها و پاساژها تشکیل می‌دهند. اما در سامویی شما بیشتر بازارهای محلی را خواهید دید. از میان بهترین مراکز خرید پوکت می‌توان به مرکز خرید جانگ ‌سیلون (Jungceylon Shopping Mall) در نزدیکی ساحل پاتانگ اشاره کرد. همچنین مرکز خرید ویکند مارکت پوکت (Phuket Weekend Market) نیز مکانی مناسب برای خرید محسوب می‌شود. اما در سامویی و در میان گردشگران جمعه بازار از تمامی پاساژها و مراکز خرید مشهورتر است. اگر قصد سوغاتی از تایلند را دارید این مکان می‌تواند برایتان بسیار مناسب باشد. لباس یکی از بهترین اجناسی است که شما می‌توانید با خیال راحت و با ارزان‌ترین قیمت‌ها در تایلند تهیه کنید.

قیمت تور سامویی و پوکت

پاسخ سوال پوکت بهتره یا سامویی ؟ تا حدی نیز به قیمت تور‌های پوکت و سامویی مرتبط است. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در این زمینه اطلاعات لازم را بصورت رایگان در اختیار شما بگذارند.

انتشار: 4 اسفند 1396 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 54

به "در سفر به تایلند به پوکت یا سامویی برویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سفر به تایلند به پوکت یا سامویی برویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید